Шокін, Пукач, телефон

Шокін, Пукач, телефон

Призабута літня історія про «ізраїльський слід» генерала Пукача, головного підозрюваного у вбивстві журналіста Гонгадзе, за два дні до виборів набула нового забарвлення. Нагадаємо, що ще 23 червня 2005 року газета «Сегодня» повідомила, що генерал Пукач живий і перебуває в Ізраїлі. Автор резонансної статті Олександр Корчинський (знаний фахівець кримінальної журналістики) тоді стверджував, що пана Пукача знайшли ізраїльські спецслужби, які лише спостерігають за ним, але не затримують. Пізніше i голова СБУ Олександр Турчинов, i його заступник та керівник Управління «К» Андрій Кожем'якін неохоче коментували цю тему, бо, за неофіційними даними, інформація газети нібито зашкодила спецоперації, яку на Володимирській, 33 готували для затримання Пукача на території іншої держави.

Гаранти гривнi

Гаранти гривнi

Учора відбулося незначне зростання курсу долара і євро на готівковому ринку. У столиці «зелений» продавали за 5,13 гривні, а євро — за 6, 20 гривні. Експерти традиційно пов'язують це зростання з певним збільшенням попиту на іноземну валюту з боку населення. Крім того, можна припустити, що дехто з наших громадян у такий спосіб відреагував на заяву Володимира Литвина, яку він зробив 2 березня, що «запобігти падінню гривні може ухвалення меморандуму щодо засад грошово-кредитної політики України».

Останній штрих

Останній штрих

Останній штрих, яким став підпис американського президента Джорджа Буша до скасування дії поправки Джексона-Веніка щодо України, нарешті зроблено. Позавчора у Вашингтоні у присутності Посла України в США Олега Шамшура відбулася урочиста церемонія підписання Бушем закону про запровадження з Україною режиму нормальних торговельних відносин. Адже поправка, введена в 1979 році як політичний захід проти Радянського Союзу через обмеження ним еміграції євреїв, і передана таким чином у список усім пострадянським країнам, забороняла надання державних кредитів, а також встановлювала дискримінаційні податки й тарифи на український експорт.

Нас порятують мирний атом і «чорне золото»

Нас порятують мирний атом і «чорне золото»

Презентовану позавчора Енергетичну стратегію України до 2030 року можна назвати спільним дітищем Мінпаливенерго і Національної академії наук. Водночас її основним замовником слід по праву вважати не уряд і не Мінпаливенерго, а українське суспільство, що є найбільшим учасником ринку енергоносіїв. Про це заявив Президент Віктор Ющенко, виступаючи перед учасниками презентації. Стратегія повинна створити систему гармонізації взаємовідносин між споживачем, виробником і постачальником енергоносіїв.

Ігри зі стрілками

Ігри зі стрілками

Не встигли українці натішитися додатковою «зимовою» годиною для щоденного продовження вранішньої сплячки, не встигла численна армія «сов» призвичаїтись до продирання сонних оченят о певній годині, як всім нам знову треба гратися зі стрілками хронометра, переводячи їх на годину вперед. 26 березня Україна разом зі 110 країнами світу переходить із «зимового» на «літній» час, зменшуючи таким чином тривалість ранкових «потягусів» на дорогоцінні 60 хвилин. Усі «принади» цієї нехитрої маніпуляції можна буде відчути вже в понеділок, коли організм, натренований прокидатися о сьомій ранку, вперто виступатиме проти підйому о шостій і вимагатиме традиційної порції сну. І невідомо, що гірше — спізнитися і працювати у звичному ритмі чи приїхати на роботу в «пожованому» стані і цілий день позіхати...

Горіла домна, палала...

Горіла домна, палала...

У четвер увечері в Маріуполі стався вибух на доменній печі № 3 металургійного комбінату «Азовсталь». Унаслідок нештатної ситуації пошкодження середньої важкості отримали троє працівників підприємства, а також співробітник підрядної організації ТОВ «Інкорпорація» з Кривого Рогу. Як повідомляє Департамент промбезпеки, у трьох потерпілих діагностовано отруєння, ще один одержав переломи рук і ніг. Як iдеться у повідомленні прес-служби ВАТ «Азовсталь», потерпілим надано необхідну медичну допомогу.

«Зелений» фатум

«Зелений» фатум

Ця пригода сталася на автошляху між Одесою та містом Южне, навпроти відомого в області аквапарку. На пожвавленій трасі зіштовхнулися відразу три авто: два мікроавтобуси і легковик. На момент аварії в мікроавтобусі «Форд», що прямував до Южного, було 12 пасажирів, у другій маршрутці, що прямувала до Одеси, на щастя, їхали всього 2 пасажири. Сила від лобового зіткнення двох мікроавтобусів була така, що автобус «Азіа» перекинувся в кювет. Тільки дивом ніхто з людей, які були в салоні, не постраждав. А от пасажирам і водієві «Форда» пощастило значно менше: усі 13 осіб одержали травми і переломи різних ступенів складності. Усіх госпіталізовано в Одеську обласну лікарню оперативно, четверо постраждалих перебувають у важкому стані.

Будь здоровий, Олеже!

Будь здоровий, Олеже!

Щороку в Україні лікарі оприлюднюють страшну статистику, виявляючи 200—600 хворих на лейкемію малюків. Більше 70 відсотків із них може вилікуватися, але повний курс реабілітації (а це триває 2 роки) коштує близько 75 тисяч гривень. Держава нині не спроможна оплатити таке лікування, а переважна більшість батьків — тим більше.

Держслужба, та не та?

Держслужба, та не та?

Приводом для того, щоб скликати спонтанні збори кінематографістів у Будинку кіно, стала постанова Кабміну №251 від 7 березня. Цей документ, який затверджує положення про Державну службу кінематографії, надзвичайно засмутив кінематографістів, причому з кількох причин. Уже перша фраза постанови — «Державна служба кінематографії (Держкіно) є урядовим органом державного управління, що діє у складі МКТ і йому підпорядковується», — перекреслює все те, за що так натхненно боролися кінематографісти протягом останніх років. Тобто їхнє бажання мати автономну, не залежну від Мінкультури структуру Держкіно, що дозволило б отримувати фінансування з бюждету безпосередньо, обминаючи кабінети чиновників із міністерства, так і залишилося голосом волаючого в пустелі. Більше того, автори цього положення вирішили взагалі проігнорувати Спілку кінематографістів, наче її й не існує. Про постанову кіношники дізналися постфактум і, відійшовши трішки від шоку, вирішили зібратися, аби поговорити, як їм бути далі.

Скрутіть-но мені парочку фільмів!

Скрутіть-но мені парочку фільмів!

На ринку електронних технологій з'явилася новинка: спільними зусиллями українські та російські фахівці розробили й випустили безпрецедентний, аналогічний DVD, гнучкий оптичний носій. Новий формат VCDHD з'явиться вже наприкінці квітня, а коштуватиме лише 25 гривень, повідомляє «Кореспондент». Розшифровується абревіатура VCDHD як багатофункціональний компакт-диск високої щільності. Він нічим не відрізняється від стандартного DVD за обсягом записуваної інформації, але водночас він гнучкий і стійкіший до механічних ушкоджень. DVD його не назвали тільки через заперечення компанії Philips, якій належить патент на назву DVD. VCDHD — тонкий одношаровий диск спеціальної форми і підвищеної гнучкості, його легко можна згинати і деформувати (навіть скручувати «у трубочку»), не боячись пошкодити запис. Крім цього, завдяки особливій формі краю його поверхня додатково захищена від подряпин і механічних ушкоджень.

НОВИНИ ПЛЮС

НОВИНИ ПЛЮС

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

Всі статті рубрики