З грудня цього року затяті порушники правил дорожнього руху почуватимуться не так привільно, принаймні на київських дорогах. Влаштувати «солодке» життя їм обіцяє Київська міська державна адміністрація, в планах якої — встановити камери відеоспостереження за рухом транспорту на столичних дорогах. «Нашпигувати» такими «вічками» для стеження київські автостради правоохоронці збираються вже до квітня 2004 року. Про це журналістам повідомив депутат Київської міської ради Микола Бойчук.
За його словами, у місті встановлять 41 камеру (обійдеться, до речі, це задоволення у півтори тисячі гривень кожна) на 18 об'єктах у місті. Ноу-хау з'явиться на центральній вулиці Києва — Хрещатику, на Європейській, Михайлівській та Бессарабській площах, а також у Бабиному Яру. Загальна вартість проекту — понад 18 мільйонів гривень. У такий спосіб КМДА сподівається покращити ситуацію на столичних дорогах, яку представники ДАІ останнім часом характеризують як «близьку до хаотичної». А днями київська влада в особі заступника голови Київміськадміністрації Броніслава Стичинського навіть розкритикувала столичних «даішників» за погану організацію дорожнього руху і високу аварійність на дорогах столиці. «Такого неподобства на дорогах у місті ще не було», — обурився Броніслав Стичинський і зауважив, що треба вжити заходів.
Правоохоронці надію на вирішення цього питання покладають саме на відеокамери. Вони стверджують, мовляв, отримавши реальну картинку доріг та магістралей Києва, матимуть і змогу запобігати утворенню заторів. «У нас такі смішні штрафи за порушення правил дорожнього руху, що деякі водії навіть не зважають на «даішників». За кордоном усе набагато простіше — там правоохоронці за порушниками не ганяються: камери автоматично «відловлюють» порушників. Останнім тільки виклик до суду приходить, і вони знають, що виправдовуватись уже безглуздо», — розповів «УМ» заступник начальника Управління ДАІ ГУ МВС України в Києві Микола Євдокимов.
Проте «охоронятимуть» камери не лише столичні дороги, а й пам'ятники. Такий хід, на думку ініціаторів «зйомки», має запобігти актам вандалізму, пограбуванням та можливим терактам. Однак на досягнутому розробники програми не зупинятимуться: згодом встановлять камери на всіх об'єктах соціальної сфери — у поліклініках, лікарнях, дитячих будинках, школах і на вокзалах. А на двері підвалів і горищ шкіл планують повісити датчики проникнення. Вся отримана інформація стікатиметься на Центральний пост відеопостачання, де записуватиметься і зберігатиметься. «Оперативку» передаватимуть силовикам. Проте хто візьметься виплатити додатковим штатним правоохоронцям, що відслідковуватимуть відеозйомку, заробітну плату, поки що не відомо.