До «елітної» афери причетні чиновники і бізнесмени. Про це вчора на прес-конференції офіційно заявив мер Києва Олександр Омельченко. За його словами, «без представників органів влади і тіньових осіб ця група не змогла б прокрутити таке діло». Нагадаємо, йдеться про 700-мільйонну аферу групи компаній «Еліта-Центр», які зібрали майже з двох тисяч осіб гроші за спроектовані квартири, але так і не збудували жодного будинку.
Київський градоначальник не виключає причетності до «будівельної» справи і народних депутатів України, зокрема Леоніда Черновецького — одного з основних суперників О.О.О. на київських виборах. Олександр Омельченко стверджує, що левову частку коштів «Еліта-Центр» переводив у готівку через «Правекс-банк», до якого має безпосереднє відношення Черновецький. Ідеться про справи двох товариств з обмеженою відповідальністю, у яких головні аферисти мають п'ять рахунків. Назви цих фірм мер поки що відмовився оприлюднити.
Зі слів Омельченка, історія «Еліти-Центру» починається з того, що головний діяч — Олександр Волконський — створив групу із дев'яти осіб, які готувалися до афери півтора року. Це була заздалегідь спланована акція, про що свідчить, зокрема, те, що особи, які брали участь у цій афері, мали декілька громадянств і паспорти різних країн. До того ж їм удалося без перешкод залишити територію України, що також підтверджує досконало і ретельно організовану діяльність. Зараз їх розшуком займається Інтерпол, щоправда, поки безуспішно.
На думку міського голови, розслідування цієї справи навмисно гальмується, аби не компрометувати деяких політичних осіб, причетних до афери, перед виборами, а натомість підірвати репутацію чинного мера. Сан Санич стверджує, що звертався з приводу затягування справи до Президента Віктора Ющенка, Генерального прокурора Олександра Медведька, секретаря РНБОУ Анатолія Кінаха.
Розслідування продовжують органи внутрішніх справ, «розрулити» ситуацію з ошуканими інвесторами має комісія, створена Київрадою. Мер пообіцяв постраждалим (які будуть визнані такими відповідними судовими рішеннями), що їхні гроші будуть повернуті. А інвестори групи компаній «Еліта-Центр», котрі першими внесли кошти на зведення будинку по вул. Шмідта, 34—42 (він збудований наполовину), за словами Омельченка, першими отримають житло у цьому будинку. Таке рішення ухвалено з огляду на те, що квартири у цьому домі продавалися аферистами по кілька разів. Вартість житла, каже міський голова, буде встановлюватися відповідно до затверджених постановою Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства узагальнюючих цін за 1 кв. м.