Спорудити за два роки залізницю в обхід неспокійному Придністров'ю планують в українському Мінтрансі. Глава цього вiдомства Віктор Бондар доручив підлеглим терміново внести пропозиції щодо порядку фінансування будівництва залізничної гілки «Ізмаїл—Рені», починаючи з 2006 року. Як раніше вже відзначав Бондар, добудованих 60 кілометрів залізниці дозволить не лише оминати Придністров'я, а й дасть прямий вихід наших товарів до Румунії та інших країн. Окрім того, як зауважують транспортники, це принесе вигоду і для внутрішніх перевезень — додаткові транспортні можливості отримають 150 тисяч українських громадян, мешканців прикордонних районів Одеської області.
Такий поспіх щодо виконання одного з пунктів затвердженої ще кілька років тому програми з «утвердження України як транзитної держави» виник після створення перешкод з боку Придністров'я у в'їзді на територію цієї самопроголошеної республіки вантажного та пасажирського транспорту. Як неодноразово писала «УМ», до такого блокування Тирасполь вдався після домовленостей Києва та Кишинева пропускати до України лише ті придністровські товари, які, як вимагають того міжнародні норми, будуть оформлені молдовськими митниками.
І хоча ще у минулу п'ятницю на двох міжнародних пропускних пунктах на українсько-молдавському кордоні у його придністровській частині блокада була припинена і придністровці почали пропускати до себе транспорт з України та транзитні вантажі, залізниця і надалі залишалася заблокованою. Через це українські залізничники у вигляді штрафних санкцій за простій вагонів щодня втрачали близько 1,3 мільйона гривень. Водночас нашим прикордонникам не довго довелося тішитися щодо припинення блокади на пропускних пунктах «Платоново» і «Кучурган». У понеділок, як проінформували «Українські новини», голова Держприкордонслужби Павло Шишолін повідомив про продовження блокування. Він також зазначив, що придністровська сторона надалі звозить до пропускних пунктів автобусами пікетувальників та де- зінформує через свої ЗМІ громадськість щодо ситуації на кордоні.
ДО РЕЧI
У Києві на майдані Незалежності було встановлено наметове містечко, в якому оселилися нібито два десятки мешканців Придністров'я, протестуючи проти економічної політики української влади щодо ПМР. Учора, як повідомило інтернет-видання «Обком», міліція почала прибирати намети. «Обком» також інформує про те, що намети надав депутат із фракції Партії регіонів Ігор Шкіря, і вони є його «приватною власністю».