Незважаючи на безпрецедентний крок Міноборони, коли минулого тижня військові запропонували всім бажаючим журналістам відвідати секретний об'єкт «Макарів-1» і на власні очі пересвідчитися, що ніяких таємних в'язниць ЦРУ для терористів там немає, потоки брехні з російських телеекранів не припиняються. Нагадаємо, що ще 12 березня телеканал «Росія» у програмі «Спеціальне розслідування» повідомив, що таємна в'язниця ЦРУ для ув'язнених з Афганістану й Іраку, можливо, була на території українського гарнізону «Макарів-1», що на Київщині. Наші військові не лише спростували цю інформацію, а й влаштували ексклюзивну екскурсію для ЗМІ на військовий об'єкт. Серед бажаючих відвідати Макарів виявилася і знімальна група телеканалу «Росія», який, власне, і запустив інформаційну «качку» в ефір. Здавалося б, усі підозри журналістів мали б зникнути, і, власне, вітчизняні ЗМІ у своїх репортажах об'єктивно висвітлили ситуацію: в'язниць ЦРУ в Макарові не знайдено, і крапка. Натомість росіяни визнавати власну заангажованість, а тим більше вибачатися перед українськими військовими і спростувати недостовірну інформацію, не захотіли. Як наслідок — уже цієї неділі у черговому випуску «Спеціального розслідування» на телеканалі «Росія» з'явилася чергова порція недомовок та перекручування фактів. Тепер уже під соусом — «з місця події». Глядацьку аудиторію знову ввели в оману.
Як повідомили «УМ» в Управлінні прес-служби Міноборони, журналісти «Росії» були незадоволені візитом до «Макарова-1» разом з міністром оборони Анатолієм Гриценком, бо їм нібито не все показали і не дали поспілкуватися з начальником гарнізону, підполковником Юрієм Синилом. І це при тому, що міністр дозволив усім журналістам без винятку оглянути будь-яке приміщення на території військового містечка. Хіба що, окрім порожніх сховищ для ядерної зброї, та й то пресу туди не пустили на прохання саме російських військових, які не бажали розсекречування через те, що досі використовують за призначенням подібні автоматизовані сховища. Щодо підполковника Юрія Синила, то вітчизняні журналісти чудово пам'ятають, що він постійно був поряд з ними і, на прохання преси, давав безліч коментарів. Ексклюзивне інтерв'ю для телеканалу «Росія» дав і міністр оборони Анатолій Гриценко.
Крім цього, у програмі російського телеканалу замість даних, оприлюднених командиром авіаційної винищувальної бригади полковником Валерієм Лозицьким (що протягом 2005 року на аеродром Озерне взагалі не здійснювалися посадки іноземних літаків), із незрозумілих причин було подано інформацію про кількість літаків антитерористичної коаліції, які скористалися повітряним простором України на шляху до Афганістану. І, звісно ж, «об'єктивна» преса РФ жодним словом не згадала, що відвідати «Макарів-1» двічі запрошували військового аташе Росії Володимира Кузьмічова і двічі бравий генерал-лейтенант ігнорував це запрошення. Чи не тому, що не хоче засвідчити очевидну дискредитацію української влади напередодні виборів-2006?
І якщо раніше міністр оборони Анатолій Гриценко сподівався, що у цьому скандалі до суду не дійде, тож вимагав лише вибачень російської сторони, то тепер у військовому відомстві готують позовну заяву до суду на телеканал «Росія» за розповсюдження недостовірної інформації, яка зашкодила іміджу як Збройних сил, так і України.