Прокуратура Чеченської Республіки порушила кримінальну справу щодо найманців із України, які брали участь в озброєних діях проти федеральних сил Росії під час першої «чеченської кампанії». Як повідомляє прес-служба Генпрокуратури Російської Федерації, йдеться про факти найманства в 1996—2003 роках громадян України, які є членами Української національної асамблеї — Української національної самооборони (УНА-УНСО).
Участь у тій війні «українських бойовиків» нібито ретельно перевірили органи прокуратури i вже днями у Чечні прокуратурою республіки було порушено кримінальну справу щодо Дмитра Корчинського та інших осіб, у діях яких убачаються ознаки злочину, передбаченого ч. 3 ст. 359 Кримінального кодексу РФ (участь найманця в озброєному конфлікті або військових діях).
Нагадаємо, що колишній керівник УНА-УНСО Дмитро Корчинський вже давно відійшов від цієї організації i його стосунки з нею важко назвати дружніми. Сам Корч, про якого «унсовці» згадувати не бажають, вже декілька років очолює так звану організацію «Братство», є відомим провокатором, а на минулих президентських виборах непогано прислужився i Януковичу, i Кремлю. Мало того, на початку минулого року він відвідував Росію, де консультував близькі до російської влади праворадикальні російські організації. Виходить, порушений проти нього у Чечні «кримінал» свідчить про охолодження стосунків з Москвою-годувальницею?
Сам Корчинський у коментарі одному з телеканалів висловив жаль, що тепер не зможе їздити в Росію, до того ж, свої «візити» до Чечні у другій половині 90-х не заперечує, хоча й говорить, що займався там ледь не... екологічними питаннями i наукою. Натомість, слідчі Чеченської прокуратури вважають Корчинського найманцем чеченських бойовиків, який за це отримував від них матеріальну винагороду. До учасників того збройного конфлікту російські військові, окрім Корча, зараховують i інших «унсовців» – Анатолія Лупиноса, Шахмуда Кайхарова та ін. Всіма цими найманцями з України нібито керував якийсь бойовик на ім'я Андрій.
Генпрокуратура РФ наголошує, що встановлено факти участі найманців із числа членів УНА-УНСО в озброєних діях навіть у 2000—2001 роках проти федеральних сил Росії та місцевого населення в Курчалоєвському, Введенському та Ножай-Юртовському районах Чеченської Республіки. Цікаво, що на підтвердження слідство скористалося навіть книгою командира УНА-УНСО Корчинського «Війна в натовпі». Провадження попереднього слідства доручено слідчому відділу Управління ФСБ Росії по Чеченській Республіці.
Водночас вітчизняні юристи зазначають, що хоча найманство є кримінальним злочином i за українським законодавством, але видача наших громадян іншій країні на суд та розправу є неможливою. Суд має відбутися лише в Україні.