Кримські курочки знову могли стати жертвами небезпечної хвороби, яка щодня дає про себе знати у різних куточках світу. У селах Кам'янка і Семисотка Ленінського району 14 березня зафіксували черговий мор свійських птахів. Як повідомляє прес-служба Головного управління МінНС у Криму, у Семисотці захворіли 13 курей і 5 качок, а в Кам'янці — 23 курки і 1 цесарка. Дослідний матеріал від хворих птахів відправлений у Республіканську лабораторію ветеринарної медицини для вивчення. Двір і приміщення, де утримувалася птиця, продезінфіковані.
Тим часом в Азербайджані, де, як вчора повідомляла «УМ» від грипу загинули троє людей, зафіксовано ще один летальний випадок. Правда, цього разу «склав лапи» пес — його знайшли ще 9 березня просто на вулиці в Баку. Хоча ця собача смерть мало втішає — вірус все частіше вражає ссавців, а отже здатний мутувати (раніше H5N1 виявили в Німеччині у котів і куниці). Тому влада Азербайджану звернулася до населення з проханням бути обережнішими, передає «Газета.ru». Натомість міністр охорони здоров'я США, де вірус ще не дав про себе знати, порадив усім громадянам зробити вдома запас продуктів на декілька тижнів уперед.
«Подібна передбачливість, можливо, дозволить врятувати багато людських життів», — сказав він. За словами міністра, в будинку кожного американця «про всяк випадок» має бути зібраний шеститижневий запас продуктів і медикаментів. Окрім цього, міністр охорони здоров'я застеріг громадян країни від придбання підозрілих продуктів.
Вихід із глухого кута, в який заганяє людство небезпечний вірус, продовжують шукати вчені. Наразі розробляти вакцину проти пташиного грипу продовжують десятки компаній у всьому світі. І першою країною, де промислово вироблятимуть «протиотруту» від пташиного грипу для людей, стала Угорщина. Тимчасову ліцензію, схвалену Єврокомісією, на розповсюдження вакцини від вірусу H5N1 надали тамтешній компанії Omninvest. Прем'єр-міністр Угорщини Ференц Дюрчань зазначив, що першу партію вакцини «вколють» працівникам сільськогосподарських підприємств і ветлікарям, які постійно контактують із домашньою птицею.