У столиці України чергове НП — спалах вірусного гепатиту (запалення печінки). У київських лікарнях із підозрою на це небезпечне захворювання, станом на вчорашній день, перебувало 277 пацієнтів, у тому числі 33 дитини. Із лікарень, щоправда, повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров'я України, вже виписано 11 осіб. За оперативними даними головного державного санітарного лікаря Києва Ірини Козлової, наразі достеменно не з'ясована причина спалаху: не можна говорити, що захворюваність у столиці на вірусні гепатити пов'язана із харчовим фактором чи об'єктами громадського харчування. Також не встановлено зв'язку між інфікуванням та проведенням масових чи святкових заходів. Немає й взаємозв'язку з групами ризику — організованими дитячими колективами, навчальними закладами та установами, що знаходяться під опікою держави, працівниками комунальної сфери тощо.
Найбільше серед госпіталізованих хворих на вірусний гепатит А (їх 202 особи). Це хвороба Боткіна (або болячка «брудних рук», як називають її лікарі). Зараження відбувається вітряно-крапельним шляхом: через потрапляння вірусу в кишечник, а звідти — у печінку. Причому джерелом інфекції є лише інший хворий гепатитом А. Відтак потрібно ізольовувати хворого, проводити профілактику. Перші ознаки цієї недуги — підвищена температура тіла (грипоподібні ознаки), жовтянка, порушенням обміну речовин. З'являється різка втома, знижена працездатність. Аби не захворіти, слід ретельно слідкувати за власною гігієною: мити руки, їсти з чистого посуду, пити кип'ячену воду. Серед госпіталізованих киян чимало й хворих на інші форми гепатиту — вірусний гепатит В, С та хронічний гепатит. Ці віруси передаються через кров або інші будь-які виділення організму. Найпоширеніша форма передавання — через брудні медичні інструменти під час медичних маніпуляцій, переливання зараженої вірусом крові, через шприц у наркоманів. Гепатит можна підхопити як під час операції, так і навіть під час звичайного манікюру (якщо інструменти оброблені неналежним чином). Специфічних засобів запобігання гепатиту С (вакцин) сьогодні ще немає. Тому, щоб запобігти інфікуванню небезпечним вірусом, потрібно вести здоровий спосіб життя, дотримуватися правил особистої гігієни: не користуйтеся чужими бритвами, зубними щітками, ножицями, а також не позичайте свої, уникайте медичних маніпуляцій за межами лікарняного закладу.
У Києві створено оперативний штаб при міській санепідстанції та спільний міський на базі Головного управління охорони здоров'я та МОЗ. Фахівці аналізують стан епідемічного тла, результати дослідження води тощо. У місті задіяна система безумовного виконання вимог санепідрежиму на об'єктах ризику, розширена система моніторингу в міській санепідстанції та АП «Водоканал», додатково випущені листівки щодо запобігання та профілактики вірусних гепатитів.