Співробітники Запорізького облуправління боротьби з економічною злочиннiстю поклали край пограбунку низки освітніх та лікувальних установ, які фінансуються з бюджету. Начальник відділу облУБЕЗу Сергій Логвиненко каже, що за останні чотири роки збитки від діяльності групи шахраїв зашкалюють за три мільйони гривень. «Накрити» ж спритників оперативніше не вдалося з огляду на досі не задіювану схему махінацій. До речі, відомо, що міністр внутрішніх справ Юрій Луценко розпорядився перевірити, чи не діють аналогічні «новатори» в інших регіонах України.
Схема ж вельми проста. Четверо аферистів уклали договори на постачання пального для котелень будинкам інвалідів, сиротинцям і шпиталям, школам і дитсадкам Запорізької області, а також в інші регіони. Пальне брали мазутовозами на «Запоріжкоксі», а на шляху до постійних споживачів підмінювали сертифікат фальшивкою. У новому «документі» аферисти щоразу завищували об'ємну густину того ж мазуту, від чого пальне «важчало» на 15—20 відсотків. Кожний рейс «біснесменам» давав додаткових кілька тисяч гривень, а бюджетні установи недоодержували, в перерахунку на гігакалорії, тепло. Для дітей, інвалідів, хворих...
Прикметно, що прокуратура Запорізької області оприлюднила дещо інші результати діяльності спритників. За її версією, злочинне угруповання цинічно оббирало бюджетні організації упродовж лише року, тому від підробки сертифікатів має тільки близько мільйона викрадених із державної казни гривень. Зрештою, і такий «нагрів» сиріт, хворих та інвалідів «тягне» щонайменше на сім років ув'язнення з конфіскацією майна. З огляду на певне протистояння в регіоні між двома силовими структурами, прокуратурою і міліцією, логічно ставити питання й по-іншому: а чи сядуть аферисти за грати взагалі?..