Учора уряд обговорив Стратегію енергетичного розвитку України на період до 2030 року. Презентація цього документа відбудеться 20 березня. Стратегія передбачає зниження щорічного споживання газу в Україні з 76 до 50 мільярдів кубометрів, повідомив під час учорашнього засідання уряду міністр палива та енергетики Іван Плачков. «Це має відбутися з одночасним збільшенням власного видобутку газу з 20 до 30 мільярдів кубометрів», — додав міністр. Як зазначається в Стратегії, виробництво електроенергії має збільшитися за рахунок атомних і теплоелектростанцій, які працюватимуть на власному ядерному паливі та вугіллі.
Перший етап реалізації програми розвитку вітчизняної атомної енергетики передбачає подовження терміну дії вітчизняних АЕС, як мінімум, на 12—15 років. Крім того, починаючи з 2014 року, буде побудовано нові потужності атомного промислового комплексу. Зокрема, збільшиться видобуток урану і обсяги виготовлення елементів ядерного палива на вітчизняних станціях. Стратегією енергетичного розвитку також передбачається збільшення видобутку власного вугілля для забезпечення потреб теплоенергетики. До 2030 року Україна повинна буде зменшити обсяги імпорту вугілля з одночасним переходом ТЕС на власне паливо. Буде проведено реконструкцію та модернізацію потужностей теплових електростанцій. Наша країна матиме стратегічний запас нафтопродуктів. Зрештою, програма передбачає інтеграцію української енергетичної системи до європейської шляхом збільшення експортного потенціалу.
Двома днями раніше уряд доручив низці міністерств утворити робочу групу з підготовки законопроекту з питань енергоефективності й стимулювання енергозберігаючих технологій і подати його до 1 липня на розгляд Кабінету Міністрів. Також Міністерству вугільної промисловості доручено забезпечити впродовж 2006 року збільшення обсягу видобутку вугілля, остаточне погашення боргів із заробітної плати, впорядкування системи оплати праці працівникам галузі. Міністерство палива та енергетики має розробити й затвердити до 1 липня план першочергових заходів із інтеграції Об'єднаної енергетичної системи України в трансєвропейські електромережі.
Учора ж Прем'єр-міністр Юрій Єхануров доручив «губернаторам» до 20 квітня підбити підсумки за перший квартал, щоб обговорити їх 28 квітня на засіданні Кабміну. За словами глави уряду, станом на 1 січня 2006 року до першої п'ятірки регіонів за підсумками соціально-економічного розвитку входили Дніпропетровська, Київська, Львівська, Луганська та Харківська області, останні місця посідали Херсонська, Кіровоградська та Рівненська області.