У Донецькому апеляційному суді триває розгляд справи щодо вибуху на стадіоні «Шахтар» 15 жовтня 1995 року. Для чотирьох десятків потерпілих та свідків попередньо суд визначив строк явки сюди — з 13 по 16 березня. А оскільки не всі з тих, від кого чекають свідчень, горять бажанням переступати поріг суду, навіть з'явилося рішення про їхнє примусове конвоювання. Після чого деякі свідки взялися аргументувати свою неявку серйозними причинами. Зокрема, у вівторок у ході слухання справи суддя зачитав заяви трьох свідків, які пояснюють свою відсутність хворобою.
Одна з таких заяв надійшла й від нинішнього президента ФК «Шахтар» і кандидата в депутати від Партії регіонів Ріната Ахметова. Свідок запевняє, що ніяких документів про виклик його до суду він не отримував, а дізнався про це зі ЗМІ. І повідомляє, що нині не може прибути до суду через захворювання. До заяви, само собою, долучається медична довідка.
Державний обвинувач, підсудний та його адвокат не наполягають на явці свідків до їх одужання. А тому суд прийняв ще одне рішення — до тих громадян, які написали відповідні заяви і надали медичні довідки, не застосовувати примусове конвоювання. Стосовно ж інших свідків, то, не виключено, їх таки може спіткати подібна участь. До речі, в понеділок до суду прийшла тільки одна з потерпілих — мати одного з особистих охоронців Ахатя Брагіна. Її син якимось дивом вижив після того страшного вибуху, потім довго лікувався, після чого у 1997 році... безслідно зник.
А тим часом звинувачуваний в організації вибуху на стадіоні — колишній старший оперуповноважений і майор міліції В'ячеслав Синенко — продовжує відкидати звинувачення Генпрокуратури. За його словами, карну справу сфабрикували за вказівкою колишнього Генпрокурора України Геннадія Васильєва. І свідчить, що серйозні проблеми у стосунках зi своїм міліцейським начальством розпочалися буцімто після того, як він затримав Рухманова, якого назвав «бойовиком Ахметова».
Така версія звинуваченого, відомо, змусила понервувати Ріната Ахметова. Його юристи відразу ж активно «наїхали» на інтернет-видання «Острів», що опублікувало подібну інформацію, отриману в ході відкритого судового засідання. На думку адвокатів, такі дії співробітників видання, які сховалися «під маскою незалежних журналістів», можуть зашкодити іміджу Ріната Ахметова напередодні парламентських виборів.