Розвитку Черкащини — бути! Урядовий комітет із питань гуманітарної та соціальної політики під головуванням віце-прем'єра України В'ячеслава Кириленка схвалив проект постанови про затвердження Державної національно-культурної програми «Золота підкова Черкащини» на 2006—2009 роки. Як повідомляє прес-служба віце-прем'єра, програма передбачає збереження та популяризацію пам'яток, розвиток історико-культурних заповідників, відкриття туристичних маршрутів та створення сучасної туристичної інфраструктури. Зокрема, планується реконструювати й відновити церкви, архітектурні споруди у Черкаській області, розробити туристичний маршрут «Золота підкова Черкащини».
Як уже писала «УМ», програма має вирішити чимало проблем у Національному історико-культурному заповіднику «Чигирин», Шевченківському національному заповіднику, Корсунь-Шевченківському державному історико-культурному заповіднику та інших. Орієнтовна сума необхідних коштів — 138 мільйонів гривень. Зокрема, планується відновити гетьманську резиденцію Богдана Хмельницького з функціональним використанням її як літньої резиденції Президента України — сюди зможуть приїхати вільно й туристи. Ще однією з найбільш цікавих для відпочивальників новинкою має стати Музей трипільської культури у Тальному. Його відкриють у приміщенні замку графа Шивалова. Музей буде унікальним, бо на території СНД немає більше жодного заповідника однієї культури. Відновлять і шевченківські місця. Зокрема, у Моринцях планується зведення сучасного готельного комплексу над кручами, пляжу для туристів. Окремий проект — Черкаси. На це мicто розробники проекту дивляться як на потенційний туристично-курортний центр, адже область має значні запаси мінеральних вод із лікувальними властивостями.
ДО РЕЧІ
У грецьких Афінах відкрито пам'ятник Тарасу Шевченку, повідомляє Представництво в Україні Всесвітньої організації розвитку країн. Також цьогоріч ще один пам'ятник Кобзарю з'явиться у Празі. Як повідомив УНІАНу Надзвичайний та Повноважний Посол України у Чеській Республіці Іван Кулеба, пам'ятник виготовлять в Україні і подарують Празі. Для встановлення монумента чеська сторона надасть ділянку землі у безкоштовну довгострокову оренду. Орієнтовно пам'ятник відкриють у липні з нагоди 130-річчя видання у Празі першого нецензурованого «Кобзаря».