Після подорожчання імпортного газу всі з занепокоєнням стежили, як на це відреагує економіка. І от, нарешті, маємо найоб'єктивнішу картину цього — стан державних коштів. За січень-лютий загальний фонд держбюджету виконано: з доходів — на 104,1 відсотка, з видатків — на 98,5, інформують «Українські новини» з посиланням на Держказначейство. Обсяги промислового виробництва в нашій країні в лютому збільшилися на 1,5 відсотка, в січні-лютому — зменшилися на 0,6 відсотка, зростання ВВП України в січні-лютому становило 1,5 відсотка, в лютому — 2,2, повідомив Держкомстат. Виходячи з цих даних, Кабінет Міністрів тепер може прогнозувати зростання ВВП — те, чого не зміг зробити ще два тижні тому. Отож позавчора Прем'єр-міністр Юрій Єхануров оголосив про погіршення прогнозу зростання ВВП у 2006 році — до 6 відсотків. Про це глава уряду заявив під час on-line конференції на «Українській правді».
Раніше Мінекономіки прогнозувало зростання ВВП у цьому році на рівні 7 відсотків, однак після ухвалення держбюджету та підписання газових контрактів із Росією 4 січня 2006 року міністерство відкликало свої прогнози. Позавчора ж експерти ООН оприлюднили свій прогноз на нинішній рік. Економічне зростання в Україні, за їхніми даними, становитиме 5 відсотків, у Росії — 5,8, у Білорусі — 9.
Важко судити про те, яким буде рівень інфляції в нашій країні. Принаймні ще два тижні тому Президент на засіданні уряду заявив: «Коли ми говоримо про 10,3 відсотка (рівень інфляції в 2005 році. — Авт.), то ми можемо паралельно говорити, що це на 2 з лишком пункти нижче, ніж було в попередньому році. І найголовніше — якщо ми говоримо про оптову інфляцію, вона скорочена з 24 відсотків до 9. А це як для селян вдалий озимий посів, так і для системи роздрібного ринку — хороша підвалина, коли ми маємо в попередньому році рівень інфляції оптових цін 9 відсотків. Це означає, що ми маємо досить керований процес на роздрібному ринку в плані цінової корекції 2006 року». Нагадаємо, що, за даними Держкомстату, інфляція в лютому становила 1,8 відсотка, в січні-лютому — 3. А за прогнозами Міжнародного центру перспективних досліджень (МЦПД), споживчі ціни в цьому році зростатимуть тими ж темпами, що й у 2005-му, й інфляція, за підсумками 2006 року, становитиме близько 11,5 відсотка.