Нота протесту та заклики поважати політичні права та свободи громадян з боку українських дипломатів не зворушили білоруську владу і, в результаті, вона таки засадила затриманих у неділю п'ятьох українців за грати. Навіть після особистої розмови міністра закордонних справ Бориса Тарасюка зі своїм білоруським колегою активісти Студентського братства отримали десять діб «неба в клітинку» — за участь у зустрічі з виборцями єдиного кандидата у президенти від демократичних сил Александра Мілінкевича. Адже тим самим, як вважає білоруський суд, засідання якого з «українського питання» тривало позавчора від ранку і до пізнього вечора, наші громадяни вчинили адміністративне правопорушення, оскільки мітинг був не санкціонований владою. Врятуватися вдалося лише одному з шести підсудних українців — його таки відпустили через неповноліття. Як проінформувала прес-служба українського МЗС, представники посольства після звільнення одразу вивезли хлопця за межі країни. Разом із ним на батьківщину дипломати допомогли повернутися знімальній групі «5 каналу», яку ввечері в неділю затримали разом із рештою українців, але після втручання нашого посольства та пред'явлення журналістами всіх необхідних документів за годину випустили з райвідділку.
«Їх повалили на підлогу, били по нирках, по голові, при цьому відбувалася наруга над державним прапором України. Один з омонівців намотав прапор на руку і почав бити цією рукою одного з наших хлопців», — розповідає звільнений неповнолітній «братчик» Тимур Литвин про долю своїх колег, з якими провів ніч у камері. За даними «5 каналу», хлопців засудили і через використання на мітингу державної символіки України, яка не зареєстрована у Білорусi.
А тим часом під час позавчорашньої зустрічі новопризначеного українського посла у Білорусі з президентом цієї республіки, якому Валентин Наливайченко вручав вірчі грамоти, Александр Лукашенко розповідав про відсутність невирішених проблем у наших двосторонніх відносинах. Особливо його втішав той факт, що товарообіг між Україною та Білоруссю, у порівнянні з попередніми роками, у 2005 році дуже виріс — майже до двох мільярдів доларів. За повідомленням прес-служби Лукашенка, Наливайченко, у свою чергу, передав від імені українського керівництва «побажання благополуччя та щастя президенту і всьому білоруському народу». Про те, чи порушувалася на цій зустрічі тема затриманих українських громадян, невідомо — про це не інформує адміністрація Лукашенка, а також нічого з приводу цього питання не змогли сказати «УМ» у прес-службі МЗС України.
Водночас, у відповідь на запитання «УМ», чи будуть наші дипломати радити українцям заради власної безпеки утриматися від поїздок до Білорусі на час виборів, у прес-службі міністерства наразі лише закликали журналістiв та іншиx громадян, які поїдуть до сусідів на вибори, залишати свої дані у посольстві для підтримування подальших контактів. А тим часом адміністрація американського президента учора вкотре попередила білоруську владу про намір ввести «обмежувальні заходи» у випадку проведення недемократичних виборів 19 березня та подальших репресій над білоруськими опозиціонерами. Схожу заяву раніше зробив і Євросоюз, до якої приєдналася й Україна. Але, як показує багаторічний досвід, проголошення таких заяв та навіть застосування відповідних санкцій для режиму Лукашенка можна прирівняти з киданням гороху об стіну. Білоруський лідер уже неодноразово різко висловлювався з приводу «втручання» іззовні у внутрішню ситуацію в країні.