Головним питанням порядку денного під час робочого візиту до Тернополя Прем'єр-міністра України Юрія Єханурова стала нарада з питань розвитку житлового будівництва, у якій взяли участь міністри, перші особи сусідніх областей та керівники будівельних організацій, відомств і підприємств. Саме Тернопільщину було обрано для проведення такого зібрання тому, що за показниками минулого року регіон вийшов в лідери за обсягом спорудження житла. Як зазначив на початку наради Юрій Єхануров, західна Україна в цьому плані взагалі позитивно вирізняється на тлi всієї держави. В цілому ж, хоч будується зараз ніби й багато житла, минулоріч в Україні з розрахунку на тисячу осіб населення введено в експлуатацію майже втричі менше, ніж у 1987-му, показовому щодо цього році. Якщо ж провести порівняння між регіонами, то відносно того ж таки 1987-го у 2005-му показник столиці, наприклад, становив 87,1 процента, західних областей — 50—60 відсотків, а східних, північно-східних та південно-східних областей — усього 15—20. Утім є будівельні аутсайдери і на заході — в Рівному, приміром, ця цифра становить 24,9 відсотка, тоді як у сусідньому Тернополі — 104,9!
Як повідомив міністр будівництва та архітектури Павло Качур, до 2009 року заплановано збільшити показники спорудження житла вдвічі. Крім цього, своїми першочерговими завданнями міністерство вважає: спрощення будівельної процедури, включно зі зменшенням на третину кількості різних дозвільних документів; забезпечення чесності та прозорості процесу виділення ділянок під забудову, що, зокрема, дозволить знизити ціни на квартири; перегляд ролі та функції державної експертизи, щоб вона перестала бути для будівельників «жупелом». Водночас буде посилено державний контроль у боротьбі з самовільною забудовою, адже таким чином сьогодні в Україні споруджується понад півтори тисячі об'єктів.
«Надзвичайно важливим питанням є плановість забудовування, — наголосив у своєму виступі Прем'єр-міністр. — Бо інакше набудуємо так, що діти і внуки нам цього потім не простять». А показник обсягів житлового будівництва в регіонах він пообіцяв розглядати як один із вирішальних при оцінці роботи голів облдержадміністрацій. Звернув Юрій Єхануров увагу також на необхідність екологічної переорієнтації галузі, навівши приклад, що європейські країни почали відмовлятися від м'ясо-молочної продукції з тваринницький ферм, критих шифером, оскільки до цього матеріалу входить дуже шкідливий азбест. «Безазбестний шифер відчутно дорожчий, але щоб, зекономивши зараз, не плакати потім, — сказав він. —Злегковаживши сьогодні екологічними нормами, до яких у світі стають усе прискіпливішими, ми ризикуємо в майбутньому знищити наше сільське господарство чи якусь іншу галузь».
Порушували на нараді й кадрові проблеми. Передусім ішлося про необхідність якнайшвидшого забезпечення фаховим будівельникам заробітної плати в розмірі не менше 450—500 доларів, щоб повернути досвідчених спеціалістів із закордонних заробітків. А також — про катастрофічний брак науково-технічних кадрів високої кваліфікації у проектних інститутах України, чому також не зарадиш без змін у фінансовому забезпеченні.
На запитання вже під час прес-конференції стосовно перспектив щодо заміни та модернізації багатостраждальних «хрущовок» Юрій Єхануров відповів журналістам, що реалізувати красиві лозунги, проголошені погано обізнаними в будівельній галузi людьми, наразі нереально. Перші кроки щодо вирішення проблеми «хрущовок» незабаром буде зроблено тільки в Києві, а в обласних центрах цього ще доведеться довго чекати .