Найближчими днями у Києві пройдуть переговори щодо розв'язання придністровського конфлікту. Про це повідомив Президент України Віктор Ющенко. Звісно, що основною темою переговорів стане блокада придністровською владою спільних кордонів з Україною на знак протесту проти домовленостей Києва та Кишинева про обов'язкове митне оформлення придністровських товарів молдовськими митниками. Нагадаємо, що тираспольська влада відмовляється підкорятися цьому рішенню і називає його зумисним блокуванням українцями зовнішньоекономічної діяльності самопроголошеної республіки.
Натомість Віктор Ющенко, як і решта українських та молдовських високопосадовців, наполягає, що ці правила щодо оформлення продукції Придністров'я відповідають міжнародним нормам, забезпечують прозорість «перетину українського кордону» та жодним чином «не впливають на організацію фінансових та бюджетних відносин» у республіці. Відповідно, Ющенко звинуватив тираспольську владу у деструктивній позиції.
Таку позицію зайняла і Росія, яка теж обвинувачує Київ і Кишинів у економічнiй блокаді придністровців. Спеціальний посол України з питань придністровського конфлікту Дмитро Ткач днями на цю тему розмовляв із своїм російським колегою. «Це була розмова глухого з німим», — цитує посла «Інтерфакс-Україна». Ткач вкотре наголосив, що Україна стоятиме на своїй позиції і не піде на поводу придністровців, щоб «на нас тиснули, щоб нам викручували руки, щоб нас змушували потурати цій практично нелегальній торгівлі, яка там була до сьогодні». Посол додав, що керівництво самопроголошеної республіки зараз свідомо погіршує соціально-економічну ситуації в Придністров'ї, а також організовує потік біженців в Україну. Дмитро Ткач намагався, окрім росіян, поговорити про це з представниками невизнаної республіки, але ті відмовилися від зустрічі. За його словами, можливо вдасться зустрітися з ними після 15 березня, коли в Москві відбудуться переговори секретарів Рад національної безпеки України і Росії.
Ще жорстокішим за Ющенка та Ткача у коментуванні ситуації, що склалася, був президент Молдови Володимир Воронін. Він назвав причиною останнього конфлікту виготовлення та експортування Придністров'ям установок «Град», автоматів Калашникова та іншу зброю. «Вони не хочуть позбавлятися всього цього, тому й не хочуть працювати легально в правовому полі... Вони бояться, що вийде на поверхню трафік озброєнь. Тому й розв'язали істерію навколо так званої економічної блокади. Ніякої блокади немає», — заявив Воронін. За його словами, якщо Молдова та Україна вистоять у нинішньому протистоянні, то інтерес до цього «трафіку» пропаде і «Смирнов та його камарилья нікого вже цікавити не будуть».
На захист Києва та Кишинева стала і місія Євросоюзу, яка з грудня працює в Одесі для моніторингу ситуації на придністровській ділянці українсько-молдовського кордону. «Немає ніяких підстав вважати, що здійснюється блокада діяльності придністровських підприємств. Наші радники констатують, що Україна впроваджує спільну українсько-молдовську митну декларацію дуже коректно, відповідно до міжнародних стандартів», — зазначив керівник місії Ференц Банфі. Він також звинуватив придністровську владу в блокаді руху всього транспорту через контрольовану територію, при цьому свої дії тираспольськi керманичi не пояснюють.