Відтепер у Моринцях Звенигородського району Черкаської області, у дворі садиби діда Бойка, батька Катерини Якимівни, туристів зустрічатиме бронзова жінка з дитям на руках. Саме тут Катерина Бойко народилася, у Моринцях перші кроки зробив і її син Тарас.
Таке увічнення пам'яті Катерини Якимівни Шевченко, котра народила геніального українського поета, стало першим в Україні. Кошти на зведення цього пам'ятника, а це 400 тисяч гривень, були виділені в рамках державної програми «Золота підкова Черкащини», а авторами стали скульптор Владислав Димьон та архітектори — Юрій Чеберяк, Сергій Фурсенко і Дмитро Юрін.
«Ми прагнемо зробити все можливе, щоб батьківщина Тараса Шевченка, зокрема, села Моринці, Будище та Шевченкове стали взірцем українського села», — сказав на відкритті пам'ятника черкаський «губернатор» Олександр Черевко.
«Відкриття пам'ятника стало для нас визначною подією», — розповідає «Україні молодій» начальник відділу культури Звенигородської райдержадміністрації Надія Кульбаченко. «Зображення матері Шевченка не збереглося, тому це пам'ятник усім матерям, який символізує народження генія», — додає директор Національного заповідника «Батьківщина Тараса Шевченка» Людмила Шевченко. За її словами, нині в Моринцях та Шевченковому проходять виставки робіт талановитих дітей України, і це свідчення того, що наша держава багата на таланти й донині: свої доробки демонструють вихованці Шевченківської школи мистецтв та ремесел i юна київська художниця Анна Лисенко. Взагалі ж працівники заповідника сповнені натхнення вже в недалекому майбутньому організувати на батьківщині Кобзаря дитячі та молодіжні фольклорні фестивалі й запрошують до цього творчі колективи з усієї України. «Ми повинні показати світу, що в Україні є творча і талановита молодь», — говорить Людмила Шевченко.