Усього 30 днів дав Президент України Віктор Ющенко на опрацювання всіх пропозицій, які були висловлені в ході всеукраїнської наради, присвяченої реформуванню ЖКГ. Після цього терміну спеціально створена комісія з фахівців, працівників профільних відомств і міністерства має представити документ, який визначить конкретні кроки реформи у 2006 році. Президент запевнив, що зі свого боку внесе до Верховної Ради як невідкладні законопроекти щодо правового забезпечення реформи.
На цій же нараді міністр будівництва Павло Качур представив «Дорожню карту» — конкретний перелік заходів, розписаних аж по 2010 рік. Які ж конкретні зміни очікують на нас найближчим часом? Наприклад, упродовж 2006—2007 років буде поновлене влітку цілодобове постачання гарячої води в усіх обласних центрах. А в 2008—2010 роках ця «розкіш» дістанеться і міст районного значення. Також у 2006—2007 роках планується запровадити автономне опалення основних об'єктів соціальної сфери, ввести комбіноване виробництво теплової та електричної енергії у 20 відсотках міст. Крім того, на думку міністра, у 2008—2010 роках цілком реально вдвічі зменшити витрати теплової енергії у сфері ЖКГ.
ЖЕКи Мінбуд пропонує позбавити функцій замовника, виконавця і контролера за якістю житлово-комунальних послуг. Дійсно, тут маємо парадокс: одна і та ж структура замовляє послугу, сама виконує її і сама ж потім контролює якість виконаних робіт. Не дивно, що часто цю якість можна охарактеризувати двома словами — «тяп-ляп». Натомість, пропонується створити інститут управителів, який буде виступати замовником послуг для багатоквартирного будинку або групи будинків, якщо вони не створили об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ). При цьому виконавцем послуг можуть бути і ЖЕКи, й інші структури. А от виконавців замовлених послуг слід в обов'язковому порядку призначати на конкурсній основі. Завдяки цьому вже в нинішньому році в під'їздах та на прибудинкових територіях має почистішати, на сходових майданчиках з'явиться світло, а вхідні двері та вікна будинків будуть утеплені. А з наступного року розпочнуться ремонти у під'їздах багатоквартирних будинків (на 2007 рік цією програмою планується охопити 10—15% житлових будівель). Також у наступному році 50 відсотків будинків будуть обладнані лічильниками тепла, води і газу, а впродовж 2008—2010 років такі прилади обліку вже мають бути в усіх будинках.
Але за якісні послуги необхідно відповідно й платити, тобто запровадити чесну тарифну політику. Сьогодні, коли тарифи затверджує міська влада, це зробити неможливо, вважає Павло Качур. «Практика показує, що в нас або вибори починаються, або вибори закінчуються. І весь час ми не можемо реагувати на тарифну політику... Міський голова, який обирається, депутати, які обираються, ховають голову в пісок, ніби цієї проблеми не існує», — каже міністр. Тому формування комунальних тарифів слід покласти на незалежні регуляторні органи. Глава держави також наголосив на необхідності своєчасної оплати комунальних послуг, зазначивши при цьому, що ЖКГ не повинно залишатися «субсидійною системою», якою його зробили в попередні роки.