«Книга рекордів України» поповнилась ще одним рекордсменом — львів'янин Андрій Слюсарчук, про якого вже писала «УМ», встановив тепер уже офіційні два рекорди iз запам'ятовування. І їх офіційно зафіксували представники «Книги рекордів України», які засвідчили також побиття ще й світового рекорду із запам'ятовування. Щоправда, процес встановлення у Львові гіннессівського рекорду в номінації «Людина: унікальні можливості» відзначилось помітним хвилюванням самого рекордсмена. Виснажившись після кількох не зовсім вдалих, на його думку, спроб відтворити випадкові числа з п'яти таблиць, він попросив перенести встановлення рекорду на вечір того ж дня.
Торік цей молодий обдарований учений уже презентував свої досягнення перед широкою громадськістю та, фактично, побив декілька світових рекордів із запам'ятовування чисел, символів, геометричних фігур, знаків числа Пі та надшвидкісного виконання математичних операцій.
Тепер же Андрій Слюсарчук взявся за встановлення офіційного рекорду — зі всіма необхідними формальностями та атрибутами цієї процедури. До Львова приїхали представники проекту «Книга рекордів України», які й мали зафіксувати рекорд. Мали, за попередньою інформацією, прибути до Львова з Англії й представники Книги рекордів Гіннесса, та під час представлення експертної ради їхнi імена не прозвучали. Проте на офіційному сайті «Книги рекордів України» задуманий Андрієм Слюсарчуком рекорд із запам'ятовування та відтворення ним числа Пі в обсязі 1 мільйон знаків без побоювань називають світовим. Адже попередній аналогічний рекорд, встановлений японцем, був значно меншим за потужністю.
Згідно з процедурою, весь процес встановлення рекорду мала відслідковувати та врешті зафіксувати експертна рада. До її складу увійшло десятеро науковців зі Львова та інших міст України. Перед початком встановлення рекорду експерти оглянули претендента — чи нема в його одязі чи на тілі засобів комунікації, передавачів, мікрочіпів тощо.
Після хвилювання, яке не дозволило йому встановити рекорд удень, ввечері Андрій знову взявся за «роботу». І з другої спроби він спочатку встановив рекорд на швидкість запам'ятовування, коли за 1 хвилину і 30 секунд він запам'ятав 5 100 цифр і зміг назвати довільно вибрані з них. А потім він продемонстрував ще одне феноменальне досягнення — запам'ятав 1 мільйон цифр, які стоять після коми в числі Пі. Упродовж півгодини він називав цифри, які вказували випадкові глядачі. Допустима похибка становила лише один відсоток від всього цифрового масиву.