Незважаючи на те, що сучасні технології дозволяють зробити працю шахтаря набагато безпечнішою, ніж півстоліття тому, українські видобувачі вугілля досі пов'язують свою роботу з небезпекою. Обвали та зсуви породи, вибухи та отруєння газом, поломка підйомника – ось неповний перелік негараздів, які можуть чекати на шахтаря під землею. Тож людина з ліхтарем на касці рідко спускається у шахту з легким серцем і ніколи не знає напевно, чи зможе вона знову піднятися нагору. Чергова трагедія, яка забрала життя двох гірників, сталася ввечері першого березня на шахті «Міусинська», що на Луганщині. За інформацією прес-служби ГУ МінНС України, під час демонтажу комбайна на горизонті 670 метрів стався обвал породи, яка накрила двох чоловіків віком 44 та 45 років. На жаль, травми, отримані людьми, були несумісні з життям. Через чотири години після обвалу рятувальники підняли тіла загиблих на поверхню.
Тим часом фахівці кажуть, що якби наші гірники мали якісну дорогу техніку (таку, як за кордоном), то багатьох нещасних випадків удалося б уникнути. Допомогти Україні з обладнанням ще вісім років тому заповзялися американці: співпраця у створенні безпечних умов праці у вугільній галузі між вітчизняними відомствами та адміністрацією з охорони праці у гірничій промисловості (США) започаткована у 1998 році. Завдяки гуманітарній допомозі на шахтах з’явилися мультигазоаналізатори з контролю метану, потім на копальні прийшли американські технології і техніка для осланцювання гірничих виробок інертним пилом, було профінансовано виробництво фільтрів з очистки шахтної води.
Як повідомляє прес-служба ГУ МінНС України, днями українська й американська сторони знову повернулися до проблеми безпечності роботи шахтарів. Уряд США вирішив профінансувати ще один проект, який передбачає дегазацію вугільних пластів, впровадження анкерування покрівлі та вдосконалення вентиляційних систем. Технічну допомогу в реалізації проекту з боку американців здійснює компанія «Партнерство з енергетичної та екологічної допомоги» (PEER).
Повідомлення про підготовку до транспортування зі Сполучених Штатів устаткування для облаштування горизонтальних свердловин викликало багато запитань. Мало просто привезти обладнання, треба провести його сертифікацію, навчитись безпечно і кваліфіковано обслуговувати й використовувати техніку. Учасники зустрічі вирішили, що Макіївський науково-дослідний інститут займеться сертифікацією, а після остаточного монтажу техніки на шахті «Краснолиманській» туди прибудуть кваліфіковані спеціалісти, які проведуть навчання українців.