Мешканці приватних будинків добре знають, що самотужки опалювати своє житло вигідніше. Якщо в будинку стоїть газовий котел, то, по-перше, можна регулювати температуру в кімнатах на власний розсуд, а по-друге, платити доведеться тільки за те, що спожили, — лічильник усе порахує. Ну, а по-третє, державі не доведеться опалювати вулицю. Адже чимало тепла, яке подається в будинки централізовано, втрачається на шляху до наших квартир. Тому до рішення перейти на індивідуальні системи опалення рано чи пізно ми все одно прийшли б. Офіційне «добро» розпочати реалізацію цієї програми під назвою «Теплий дім», нагадаємо, Кабмін дав 28 грудня минулого року. Вже цьогоріч у рамках програми державне підприємство «Газ-тепло», дочірня компанія «Нафтогазу України», планує замінити і встановити споживачам орієнтовно півтора мільйона опалювальних котлів.
Як зазначають «Українські новини», середня вартість установки індивідуальної системи опалення для однокімнатної квартири становить 6,5 тисячі гривень, для двокімнатної — 7,5, трикімнатної — 8,5, чотирикімнатної — 9,5 тисячі. За повідомленням прес-служби «Газ-тепла», котли встановлюватимуть на умовах безвідсоткової розстрочки строком на п'ять років (повну вартість обладнання сплачуватиме зі своїх коштів «Нафтогаз України»). «Таким чином, населення платитиме 150—200 гривень на місяць, не більше», — зазначив генеральний директор «Газ-тепла» Дмитро Бублик. Також пан Бублик додав, що після встановлення 100 котлів у одному районі будуть створюватися сервісні центри з їхнього обслуговування.
За прогнозами «Газ-тепла», реалізація повного комплексу заходів (заміни котлів, опалювальних радіаторів, вікон, приладів обліку) приведе до скорочення обсягів споживання газу в побутовому секторі в кілька разів. Загалом у рамках енергозберігаючого проекту «Теплий дім» «Газ-тепло» планує в 2006 році направити на заміну старого опалювального устаткування 1 мільярд гривень.