Через борги за спожитий природний газ газотранспортні організації знизили Києву тиск газу, який постачається для столичних ТЕЦ-5 та ТЕЦ-6. Через це столична енергопостачальна компанія «Київенерго» вимушена зупинити енергоблок на ТЕЦ-6, що призведе до порушення температурного графіка теплопостачання, перевантаження основної мережі та зниження надійності постачання електроенергії споживачам. Як повідомляє Департамент громадських зв'язків «Київенерго», такі дії з боку газотранспортних організацій призведуть до вимушеного переходу працюючих енергоблоків ТЕЦ-5 та ТЕЦ-6 на аварійний режим роботи з можливим відключенням технологічного обладнання.
До такої ситуації призвели борги споживачів за тепло та електроенергію, які продовжують зростати, пояснили «УМ» у прес-центрі «Київенерго». Скажімо, заборгованість у столиці за електроенергію становить понад 280 мільйонів гривень (260 мільйонів — борги підприємств житлокомунгоспу та населення), а за теплопостачання «Київенерго» заборгували понад 790 мільйонів гривень (левова частка — знову ж таки борги житлокомунгоспу). Висновок напрошується сам: доки не буде фінансової дисципліни, страждатимуть і ті, хто платить вчасно. Адже у випадку чого в аварійному режимі відключать усіх...
А ТИМ ЧАСОМ...
У всіх медичних закладах, розташованих на території Києва, буде встановлено автономні резервні джерела електропостачання. Відповідне розпорядження підписав київський голова Олександр Омельченко. На ці заходи місто виділило 70 мільйонів гривень, які планується освоїти впродовж 2006 року та першого півріччя 2007 року. Це торкнеться усіх без винятку медустанов столиці, незалежно від форми власності та підпорядкування, — загалом 65 об'єктів.
Нагадаємо, що в столиці надзвичайна ситуація, пов'язана з аварійним відключенням електроенергії, сталася на початку січня в Науково-дослідному інституті серцево-судинної хірургії ім. М.Амосова. Тоді забезпечити електроживленням реанімацію та операційні інституту вдалося завдяки рятувальникам, які пригнали до медзакладу пересувну електростанцію.