Перед тим, як презентувати проект «Мистецького арсеналу» главі держави та громадськості в Українському домі, попередньо його концепцію як базову схвалили всі члени спостережної ради цього музейного комплексу. Як повідомили «УМ» в «УкрНДIпроектреставрації» (фахівці цієї установи розробляли проект «МА»), спершу вони готувати цілих вісім варіантів майбутнього комплексу. Робоча група обирала з шести, найкращий з яких, авторства архітектора Сергія Штукова, і був запропонований для схвалення Президентові. Площа майбутнього комплексу — трохи менше десяти гектарів.
Віктор Ющенко представленим проектом також залишився задоволений і благословив його на успішне майбутнє словами: «Безумовно, у кожної європейської столиці є те, чим вона завжди пишається. Я переконаний, що сьогодні ми започатковуємо справу, якою буде пишатися не тільки наша столиця, а й уся Україна». Глава держави запросив меценатів прискорити процес будівництва. «Ім'я кожного, хто долучиться до цієї справи, буде виписано на скрижалях «Арсеналу», — запевнив Ющенко.
Отже, тепер ідея «Мистецького арсеналу» вже має не лише шляхетну мету, а й погоджений часово-просторовий ескіз, план дій на найближчі роки. Перший етап створення «Мистецького арсеналу» (2006-2009 рр.) передбачає облаштування музеїв у «Старому арсеналі» та реконструкцію внутрішнього двору під прозорим перекриттям, також до цього часу мають бути відтворені вали та рови навколо Цитаделі Київської фортеці та прилеглої до неї території. (Як повідомив київський міський голова Олександр Омельченко, за попередніми обрахунками, перший етап створення «Мистецького арсеналу» може коштувати до 700 мільйонів гривень).
Далі до 2014 року поруч із «Старим арсеналом» має з'явитися модерний концертний зал, також до цього часу має завершитися реставрування Васильківського та Микільського храмів Київської фортеці, вежі на вул. Старонаводницькій та Тюремний замок Васильківського укріплення. Тоді ж мають з'явитися і запрацювати центри української літератури, розвитку й дослідження української мови, вітчизняної музики, виставкові площі в Казармі жандармського полку. На третьому етапі будуть відновлені храми Київської фортеці, після чого настане черга інфраструктури.