За півмісяця до гламурної, світської, глобальної церемонії вручення статуеток «Оскар» американської кіноакадемії в Лос-Анджелесі, в готелі «Беверлі-Хілтон», вручили призи все тієї ж кіноакадемії за технічні і наукові досягнення. Ці премії — суто професійні і кіноманів не зачіпають, але дуже престижні в кіноколах. Скажімо, церемонію нагородження вела Скарлетт Йохансен, а приз українським винахідникам вручав актор Оуен Вілсон, також у церемонії взяли участь Кіану Рівз, Джесіка Альба, Дженіфер Гарнер. Що нам там ловити, запитаєте ви? А от і впіймали. Київська фірма «Фільмотехнік» отримала «оскари» за ідею і розробку операторського гіростабілізаційного крана Russian Arm («Авторобот»), завдяки якому можна знімати автомобіль, що їде на великій швидкості, пояснює сайт «1+1», і стабілізовану панорамну головку «ФлайтХеді», та за ідею й створення надлегких операторських кранів серії «Каскад».
Нагороди в Лос-Анджелесі отримали генеральний директор компанії і винахідник Анатолій Кокуш, інженер Юрій Поповський і оператор Олексій Золотарьов, який 20 років пропрацював на студії імені Довженка оператором-постановником, а нині мешкає в Канаді.
Компанія «Фільмотехнік» створена в 1990 році. Вона починала свою діяльність як виробничо-експериментальна лабораторія при кіностудії імені Довженка, в ній працювали 30 чоловік, але, за словами співробітниці компанії, їх знали по іменах в усьому світі. А y СРСР це була найпрогресивніша і найсильніша винахідницька фірма. Зараз у компанії працює 50 чоловік, а інфраструктура розробок і виробництва об'єднує більше 30 підприємств авіаційно-космічної галузі і приладобудування. За допомогою обладнання «Фільмотехніка» знімали такі фільми, як «Мамай», «Титанік», «Нічна варта», «Денна варта», «9-та рота», «Схід — Захід», «Водій для Віри», «Бригада» та близько сотні інших, телевізійні шоу: «ТЕФІ», «Різдвяні зустрічі», «Золотий грамофон», «Шлягер», Інавгурація президента Росії, Візит Папи Римського в Україну, концерти Хуліо Іглесіаса, Кріса Нормана, Стінга, Робі Вільямса, Scorpions, Deep Purple, Bed Boys Blue та інших.
Прикро, що ніде в американській пресі, чи на офіційному сайті немає згадування про те, що компанія — українська, а російська назва Russian Arm відсилає до іншої географічної точки. Втім суті справи це не міняє і заслуг українських мізків не зменшує.