Усі, хто постраждав від квартирної афери віртуальної компанії «Еліта-Центр» (нагадаємо, її керівники зібрали гроші з продажу квартир у восьми будинках, сім із яких навіть не починали будуватися, і накивали п'ятами), отримають власне житло. Якщо, звісно, київська міська влада виконає свою обіцянку: як заявив позавчора мер Олександр Омельченко, буде створено спеціальний фонд, завдяки якому за два роки вдасться забезпечити будівництво житла для постраждалих вкладників «Еліти-Центр». За словами мера, такий варіант у четвер розглядався на засіданні спеціальної комісії (до її складу входять київські посадовці, зокрема й безпосередньо пов'язані з розв'язанням «будівельного» питання у столиці, а також представники Комітету вкладників «ЕЦ»).
«Ми намітили конкретні плани. Є повне порозуміння. Думаю, що протягом 70 днів вийдемо на чітку позицію: по-перше, доведемо розслідування до логічного завершення і покараємо злочинців. А по-друге, напрацюємо модель створення фонду спільно з представниками постраждалих за участі головних управлінь міської держадміністрації та джерел наповнення фонду активною частиною фінансів, для того, щоб розв'язати питання протягом найближчих півтора-двох років. Розв'язати питання — це побудувати понад 1200 квартир», — «розшифрував» журналістам Сан Санич. І хоча, за словами присутніх на комісії представників інвесторів, про 70-денний термін «виходу на позицію» мер раніше не говорив, вони сподіваються, що міський голова не кидає слів на вітер.
Власне, саме добудова квартир — це те, чого вимагають обдурені «Елітою». Щоправда, «пересічні» вкладники досі не можуть збагнути, як бути із подвійними-потрійними й так далі продажами (скажімо, у єдиному розпочатому будинку на вулиці Отто Шмідта, 34-42, кілька квартир продані по шість разів, і не виключено, що це «ще не вечір» — збір даних триває). Однак, як сподівається Комітет вкладників, цю проблему також буде розв'язано; вже напрацьовані відповідні варіанти.
Учора під стінами Київської міськдержад-міністрації проходив мітинг на підтримку ошуканих вкладників. Причому самих інвесторів «Еліти-Центр» було небагато — влаштували акцію політики з Блоку Тимошенко. Вони вимагають скликання позачергової сесії Київради (за це виступає і Комітет вкладників, однак поки що зібрати достатню кількість київських депутатів не вдається) і розгляду проблеми в комплексі, аби запобігти випадкам, подібним до краху «елітної» «піраміди», надалі.
А тим часом, повідомляють «Українські новини», київська міліція за підозрою в шахрайстві з житлом затримала гендиректора фінансово-будівельної компанії «Еліта-Центр» Ігоря Циганка. Раніше Циганок запевняв, що до махінацій не причетний, а чесним іменем його фірми шахраї скористалися незаконно. Хоча коли протягом двох років саме під брендом «Еліта-Центр» (тільки не ФБК, а холдингу) ті самі шахраї продали сотні неіснуючих квартир, пан Ігор чомусь не хвилювався і про незаконне використання бренду не заявляв.
До речі, Циганок був засновником іще однієї з «шахрайських» компаній — ЗАТ «БІК». Він запевняє, що згодом продав свою частку (половину акцій) росіянину Олександру Волконському, який зараз оголошений у міжнародний розшук. Між іншим, понад 70 квартир у будинку на Шмідта продав саме Циганок — після нібито виходу з «БІКа» він залишив собі 20 відсотків майбутньої багатоповерхівки.
Як повідомив журналістам начальник прес-служби київської міліції Володимир Поліщук, слідство за справою про шахрайство з житлом просувається, і станом на вчора було арештовано близько 1,5 млн. гривень з рахунків компаній, що входять до групи «Еліта-Центр».