Пройшла зустріч досить успішно. «Це була перша конструктивна зустріч, на якій не було жодних претензій, не було жодної політики. Це була професійна розмова», — підсумовує член української делегації, радник голови Держстандарту України Руслан Бадаєв.
У ході переговорів представники обох сторін знайшли-таки шляхи вирішення м'ясо-молочної кризи. Російська сторона проінспектує Держдепартамент ветеринарної медицини України, щоб перевірити, як відбувається транзит української продукції на територію РФ. «Це цілком нормальна міжнародна практика, — стверджує Руслан Бадаєв. — При імпорті продукції у будь-яку країну світу, з якою ми маємо торговельні вiдносини, до нас приїжджає делегація з цієї країни, яка оглядає підприємства, лабораторії, роботу ветеринарних служб і робить висновки, чи можна співпрацювати за нашими документами, чи треба буде виїжджати при кожній партії товару».
Щодо молочних продуктів, то російська сторона також збирається проінспектувати ті молочні підприємства, які до заборони постачали свою продукцію в Росію. Окремий випадок із сировиною — це болюче питання як для України, так і для Росії. Проблема тут полягає у тому, що українські підприємства використовують так зване молоко від населення, яке не відповідає жодним нормам, а на великих підприємствах його частка становить до 50 відсотків обсягу. З цього молока виробляють продукцію, яка транспортується до Росії.
Першим же кроком до примирення стане зняття заборони на продукти тваринного походження, яке росіяни готові здійснити протягом десяти днів. До продуктів-щасливчиків входять яйця, риба, мед та ін. Повний перелік складе українська сторона і відправить на затвердження до Росії.
А от заборону ввозу молока, очевидно, знімуть не скоро. «Для порівняння: ця проблема з поляками вирішувалась дев'ять місяців, а з литовцями аж рік. Росіяни ж наступного тижня готові прислати своїх ветеринарів для перевірки нашого Департаменту ветеринарної медицини», — каже Руслан Бадаєв.
Тож перші кроки до порозуміння зроблені. І чим швидше чиновники вирішать цю проблему, тим менше постраждають як селяни, так і підприємці.