Міліціонери одного з відділів по боротьбі з незаконним обігом наркотиків (ВБНОН) проводили перевірку черкаської приватної аптеки і виявили порушення: препарати, які мали реалізовуватися лише за рецептами лікарів, продавалися всім бажаючим. Аби вивести аптекарів «на чисту воду», правоохоронці зробили «контрольну закупівлю» препаратів. Але пообіцяли приховати цей факт, якщо аптекарі заплатять їм чотири тисячі гривень. Та під час отримання хабара в аптеці були затримані вже самі, адже їх колеги-співробітники Управління внутрішньої безпеки та Управління боротьби з організованою злочинністю спрацювали швидко й оперативно. Проти хабарників Черкаською обласною прокуратурою порушено кримінальну справу.
Як повідомив «УМ» старший оперуповноважений в особливо важливих справах підполковник Володимир Батчаєв, це не перший випадок, коли на хабарах «горять» правоохоронці. Цього року один із працівників дізнання Соснівського райвідділу міліції Черкас вирішив поправити своє матеріальне становище за рахунок фігуранта справи, яку він розглядав. За звільнення від відповідальності вимагав 300 доларів США. Із грошима його і взяли. У тому ж Соснівському РВ слідчий вирішив «допомогти» громадянину, якого обвинувачували в завданні тілесних ушкоджень середньої тяжкості та незаконному заволодінні мобільним телефоном. Правоохоронець будував слідство так, щоб звільнити грабіжника від відповідальності, хоча були всі докази провини. Але до адміністративної відповідальності за порушення закону про боротьбу з корупцією притягнуто самого слідчого.
До речі, на Черкащині торік тільки за матеріалами Управління внутрішньої безпеки порушено 14 кримінальних справ відносно працівників міліції, ще шістнадцятеро, тепер уже колишніх ментів, засуджено за вчинення корупційних дій. За кількістю виявлених і задокументованих фактів корупції Черкаська область перебуває на третьому місці в Україні.
А ТИМ ЧАСОМ...
Співробітники Державного департаменту боротьби з економічною злочинністю МВС у Донецькій області затримали посадовців однієї з виправних колоній за отримання хабара в сумі 8 тисяч 800 доларів. З'ясувалося, що «куми» колонії саме в таку суму оцінили власне сприяння одній із комерційних структур у постачанні одягу і продуктів харчування для «зеків». За словами начальника «економічного» Департаменту МВС Леоніда Скалозуба, правоохоронцями вже встановлено понад 20 епізодів хабарів, які отримували посадовці колонії, у тому числі за пришвидшення умовно-дострокового звільнення в'язнів. За «зелені» достроково звільнили навіть засудженого за навмисне вбивство. Леонід Скалозуб каже, що керівництво колонії лише за випадками, відомими правоохоронцям, «заробило» на хабарах десятки тисяч доларів.