Незважаючи на те, що в тісних кабінках для голосування ми змагатимемось із довжелезними «простирадлами»-бюлетенями, голосувати в певному сенсі все-таки стане легше, ніж на минулих парламентських виборах. Пригадується, як тоді люди із не дуже гострим зором (та й не тільки) скаржилися на те, що навіть знаючи номер «своєї» політичної сили в бюлетені, доводилося по кілька разів водити пальцем по рядку з її назвою, аби переконатися, що поставив позначку саме в ту клітинку, яку потрібно.
Тепер же клітинки для голосування будуть розміщені між порядковим номером (який, нагадаємо, визначається жеребкуванням) кожної партії або блоку і її назвою. Відповідні зміни до законів про вибори народних депутатів, депутатів місцевих рад, минулого четверга 361 голосом «за» внесла Верховна Рада — з метою вдосконалити виборче законодавство.
Як і раніше, в бюлетенях, окрім порядкового номера, будуть зазначені повна назва партії або блоку з обов'язковою вказівкою партій, що входять у блок, і вказані прізвища, імена, по батькові перших п'яти номерів партії або блоку. Після переліку партій і блоків — традиційне «проти всіх», тобто в даному випадку «не підтримую жодного з кандидатів у народні депутати від жодної політичної партії, виборчого блоку політичних партій». Місце для позначки — також зліва.
Окрім того, вносяться зміни в Закон «Про вибори депутатів Верховної Ради Криму, місцевих рад, сільських, селищних, міських голів» — назви місцевих організацій і партій (блоків) у виборчому бюлетені теж розміщуватимуться у порядку, визначеному жеребкуванням, яке проводить територіальна виборча комісія. Порядок розміщення у виборчому бюлетені аналогічний порядкові розміщення партій та блоків у бюлетенях для виборів депутатів у Верховну Раду.
Серед нововведень ще таке: під час підрахунку голосів частина бюлетенів, підрахунок яких ще не проводився, повинні бути поміщені у виборчу урну, що знаходиться в полі зору членів дільничної виборчої комісії.
Законом також встановлюється, що Центральна виборча комісія забезпечує виготовлення однакової кількості інформаційних плакатів партій і блоків з розрахунку не менше двох екземплярів кожного плаката на кожну виборчу дільницю.