На Черкащині після скандалу, що розгорівся в Уманському пологовому будинку (тут померло кілька новонароджених), у всіх на вустах схожа тема: люди обурюються недбалим виконанням професійних обов'язків медичними працівниками Кам'янської центральної райлікарні. Як повідомила «Україні молодій» прес-секретар прокурора Черкаської області Сніжана Лисенко, як і в Умані, так і в Кам'янці порушені карні справи, і ведеться слідство за однаковими статтями Кримінального кодексу — 140 ч. 2 — недбале виконання своїх обов'язків.
Як розповів начальник відділу загального нагляду прокуратури Черкаської області Олександр Томозов, у 2002 році медики Кам'янки не виявили в місцевого педагога захворювання на рак. Про це сама хвора повідомила у своїй заяві до прокуратури в 2005 році. За матеріалами скарги прокуратурою Кам'янського району було проведено перевірку. Судово-медичне дослідження, проведене фахівцями обласного бюро судово-медичної експертизи, встановило, що рентгенівський знімок, зроблений у 2002 році під час чергового медогляду, зафіксував ознаки раку легенів у пацієнтки. Не виключено, що на тій стадії було можливе більш успішне лікування. Проте жінка дізналася про пухлину значно пізніше, коли перебіг захворювання був набагато тяжчим. А цьогоріч хвора померла...
Прокурор Кам'янського району Микола Хоменко каже, що в ході розслідування необхідно зробити комісійну судово-медичну експертизу. Тим часом, доки триває слідство в цій справі, в Кам'янській районній лікарні нове НП — там померла їхня ж працівниця — 33-річна санітарка. Чотири дні лікарі не могли поставити діагноз своїй колезі і промивали їй шлунок, хоча у жінки був гострий гангренозний апендицит. Вбита несподіваним горем мати померлої жінки, в якої сиротою залишився малий син, звернулася із заявою розібратися в причинах смерті її доньки та покарати винних до Черкаського обласного управління охорони здоров'я та у Кам'янську районну прокуратуру. Комісія облуправлiння охорони здоров’я заявила, що операцію хворій було зроблено із запізненням, і відзначила, що встановити причини смерті неможливо через «неякісне ведення медичної документації». За таке ведення паперів тамтешньому хірургу винесли... догану, а районна прокуратура повідомила, що «даних, які б давали підстави для порушення карної справи, добути неможливо». При цьому матері померлої санітарки порадили провести ексгумацію тіла дочки, адже обов'язкового в таких випадках розтину не було зроблено — самі батьки від цього відмовилися, а свого патологоанатома Кам'янка не має.
До речі, не так давно журналісти черкаської обласної газети «Нова доба» провели цікавий медичний експеримент: у Черкасах у приватну та державну лабораторії замість аналізу сечі вони віднесли... густо заварений чай. Що цікаво, лаборанти обох медичних установ знайшли там сліди життєдіяльності людини. Це до того, що недобросовісність медичних працівників на Черкащині набуває загрозливих і просто таки патологічних масштабів. Недарма ж торік в області, за даними прокуратури, у сфері охорони здоров'я було порушено 3 карнi справи, внесено 14 подань, заявлено 3 протести, притягнуто до відповідальності 42 службові особи.