Олександр Омельченко, київський міський голова: «Я отримав особисто дзвінок від одного відповідального працівника з секретаріату Президента, якого я знаю особисто. І він мені сказав, що на рівні шостого поверху [скандального будинку по вулиці Отто Шмідта, 34-42] зупинилося будівництво. Компанія зникла, розформувалася. А він вніс повну суму грошей за квартиру. І спитав мене, як бути. Я особисто собі записав на робочому столі й дав доручення».
Як уже повідомляла «УМ», компанія «Еліта-центр», обіцяючи побудувати вісім будинків у різних районах столиці, просто «кинула» покупців обіцяного житла: на семи об'єктах будівництво навіть не починалося, а на єдиному майданчику, де велися хоч такі-сякі роботи, насправді замість 24-поверхового житлового будинку зводили семиповерховий торговельно-офісний центр — на інше компанія просто не мала дозволу.
Як виявилося, реклама порівняно дешевих новобудов від «Еліти-центр» (при цьому такої компанії як юридичної особи не існує — всі договори укладалися через інші компанії, які нібито входили до холдингу «ЕЦ») звабила чимало журналістів, менеджерів, страхувальників тощо. Тому розголосу перший від початку 1990-х гучний скандал «а ля трасти» набув неабиякого. За даними міліції, яка порушила з цього приводу кримінальну справу за частиною 4 статті 190 (шахрайство в особливо великих розмірах) Кримінального кодексу, що передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 12 років з конфіскацією майна, постраждали щонайменше півтори тисячі вкладників, загальна сума збитків становить не менше 400 мільйонів гривень... Однак це ще «не вечір» — щодня про те, що свою квартиру вони, швидше за все, не отримають уже ніколи (або, в кращому випадку, житимуть у «комуналці», адже одні й ті самі помешкання шахраї продавали по два, три й навіть чотири рази), дізнаються нові й нові «щасливчики». Ініціативні групи складають окремі реєстри постраждалих, не покладаючи надії тільки на повільну бюрократичну машину правоохоронних органів. До речі, тих, хто підписував договори із ТОВ «НДЦ Прогрес», ЗАТ «Будівельна компанія БІК», ТОВ «Марс-1», ТОВ «АБФ», ТОВ «Фінансово-будівельна компанія «Еліта-центр», ТОВ «БМУ «Хімбуд» і ТОВ «Компанія Елітабудінвест», правоохоронці закликають звертатися до них (заяву про злочин можна написати у Подільському РУГУ МВС за адресою вулиця Хорива, 20).
Інвестори, згуртовані спільним лихом, сподіваються й на допомогу центральної та столичної влади, яка, по суті, винна в тому, що допустила таку ситуацію. Як уже повідомляла «УМ», обдурені вкладники пікетували Міністерство внутрішніх справ, написали заяву на адресу його керівника Юрія Луценка, були на Банковій біля секретаріату Президента, і в Київській міськдержадміністрації. У КМДА людей прийняв заступник міського голови В. Борисов, пообіцявши підтримку. Зокрема, запевнив, що буде проведено розслідування, перевірені всі документи «Еліти» тощо. А вже надвечір змучені жертви шахрайства поспілкувалися і з Головою Верховної Ради Володимиром Литвином, зустрівши його біля будинку парламентських комітетів. Спікер пообіцяв особисто зайнятися цією справою і проконтролювати її хід... Зрештою, перед виборами допомога постраждалим людям лідерові політичного блоку тільки на користь.
Однак найбільшу підтримку наразі ці люди відчувають саме одне від одного. Коли читаєш форуми, на яких спілкуються згуртовані вкладники «Еліти-Центр», складається враження, що знову потрапив на Майдан часів Помаранчевої революції. Тоді теж була така взаємопідтримка і взаємодопомога — саме тому ми й перемогли.
ДОВІДКОВА ІНФОРМАЦІЯ
Увага! Усі, хто постраждав від будівельної афери «Еліти-Центр», заходьте на інтернет-форуми www.domik.net та http://elita.hub.com.ua, де складаються реєстри «кинутих» вкладників.
До інвесторів будинку за адресою вул. Отто Шмідта, 34-42 прохання підходити у штаб на вулицю Ігоревську, 14а і приносити копії договорів. Телефони штабу — 428-75-45 і 240-00-23.