«Збиткові вуглевидобувні шахти варто віддати в приватні руки, а не просто закрити», — про це заявив голова Львівської облдержадміністрації Петро Олійник, підбиваючи підсумки першого року свого перебування на посаді «губернатора». Це просто дешевше — адже закриття однієї шахти може обійтися області в 100 мільйонів гривень. А оскільки таких великих коштів на це в бюджеті не передбачено, приватизація виглядає правильним кроком.
Львівська область вже розпочала переговори з іноземними інвесторами, які хочуть придбати шахти. Як повідомив Олійник під час своєї підсумкової прес-конференції, домовитись про продаж шахт пробують із польськими та американськими підприємцями. Зокрема, є попередні домовленості з поляками щодо шахти «Богданівка». До того ж, який сенс закривати шахти, якщо зараз на Львівщині знайдено понад мільярд тонн запасів вугілля, а на двох шахтних полях вже цього року можна починати проектування?
Нині прибуток приносять лише три вуглевидобувні шахти в Львівській області. Втім більшість шахт Львівщини не дають бажаних прибутків, вісім із дев'яти є збитковими. На решті ж вуглевидобувних підприємств запаси вугілля потроху вичерпуються.
Та Петро Олійник, для якого «шахтарська» тема особливо близька (колись він був мером шахтарського міста Червоноград), переконаний — приватний інвестор, відпрацювавши модель, може продовжити життя шахти. «А ті шахти, які є прибутковими, працюють без дотацій і мають запаси, повинні залишатися в державній власності», — каже Олійник.