У п'ятницю черкащани зустрічали дружину Президента Катерину Ющенко. Вона є головою наглядової ради міжнародного фонду «Україна 3000», який опікується здоров'ям дітей і має програму «Від лікарні — до лікарні», отож приїхала вона до Черкас не випадково. Адже це єдиний регіон в Україні, що досі не має обласної дитячої лікарні: її будують уже... 20 років. Торік черкаський «губернатор» Олександр Черевко навіть звертався з проханням до Президента Віктора Ющенка, аби допоміг зрушити цю проблему з мертвої точки. Завдяки турботам глави держави цьогоріч Черкащина має одержати 30 мільйонів гривень субвенції з держбюджету на добудову дитячої лікарні в області. Посприяти із сучасним обладнанням голова Черкаської облдержадміністрації просив і голову наглядової ради «Україна 3000» Катерину Ющенко. Отож, приїхавши до Черкас, Катерина Михайлівна на місці ознайомилася з проблемами будівництва дитячої лікарні, наголосивши на тому, що обов'язково потрібно враховувати потреби майбутнього і забезпечити лікарню тільки найсучаснішим обладнанням. При цьому, зазначила Катерина Ющенко, треба показати, що ми можемо зробити це зразково, тобто кожна копійка повинна бути витрачена за призначенням. Під час зустрічі вирішили об'єднати новозбудовану дитячу лікарню з Черкаським пологовим будинком №2, що розташований навпроти, в єдиний лікувальний комплекс матері і дитини.
Свою допомогу в оснащенні новітнім обладнанням лікарні пообіцяли і представники черкаських ділових та бізнесових кіл, з якими перша леді зустрілася за круглим столом. Під час цієї розмови з ініціативи черкаського обласного голови Олександра Черевка було вирішено створити регіональний фонд, у якому акумулюватимуть кошти для таких потреб. Окрім цього, ще 10 мільйонів гривень на закупівлю обладнання для обласної дитячої лікарні черкащани сподіваються одержати від Мінохорони здоров'я. Адже до кінця 2006 року цей довгобуд планується здати в експлуатацію.
Вже на завершення поїздки на Черкащину Катерина Ющенко завітала до Черкаського дитячого будинку для дітей дошкільного віку компенсуючого типу, де мешкає 93 сироти. Вона поспілкувалася з малюками, подивилася в яких умовах вони живуть, та послухала пісень, яких їй заспівали діти. У свою чергу Катерина Михайлівна подарувала малечі перший в Україні компакт-диск стародавніх колискових пісень, випущених у світ за сприяння фонду «Україна 3000». «Найпершою музикою, котру слухає дитина, — є саме колискова. Вона залишається у серцях кожного з нас на все життя. На жаль, чимало колискових у нас втрачено, отож приємно те, що вдалося видати такий диск», — підсумувала Катерина Михайлiвна. Ще 700 таких дисків із колисковими отримали в подарунок дитсадки всієї Черкаської області...