Власне, можливу присутність наших вояків у нестабільній зоні азербайджано-вірменського конфлікту всерйоз обговорювали під час зустрічі президент Азербайджану Ільхам Алієв та секретаря Ради нацбезпеки та оборони України Анатолій Кінах. Звісно, будь-які рішення участі у миротворчих місіях тієї чи іншої країни приймає лише Організація об'єднаних націй, саме від неї залежить, чи будуть «блакитні шоломи» України підтримувати мир i стабільність у Нагірному Карабаху. Тому заяву президента Азербайджану i секретаря РНБО можна поки що розцінювати лише, як заяву про наміри. Тим більше, що сам Кінах зазначає: ситуацію в Нагірному Карабаху необхідно розглядати ще й за участі представників ОБСЄ, Євросоюзу та ін.
Але в перспективі «карабахська місія» України не є вже такою примарною, бо, на переконання пана Кінаха, Україна має багатий досвід участі в миротворчих операціях i готова надати свої можливості i в цій гарячій точці.
«Позиція України стосовно ситуації в Нагірному Карабаху залишається незмінною: Україна жорстко відстоюватиме принцип територіальної цілісності Азербайджану, і, безперечно, вирішення питання Нагірного Карабаху насамперед має відбутися мирним, демократичним шляхом», підкреслив секретар РНБО. Окрім президента Алієва, Анатолій Кінах обговорив миротворче питання i з міністром закордонних справ Азербайджану Ельмаром Мамед'яровим та іншими посадовцями країни.
Цікаво, що Україна та Азербайджан мають намір посилити співпрацю не лише у сфері енергетики (проект нафтопроводу «Одеса-Броди-Плоцьк-Гданьск», маршрути поставок природного газу iз Середньої Азії і держав Каспійського регіону через Азербайджан, Грузію, Чорне море, Україну до Європи), транспорту, агропромислового комплексу, а й у військово-технічній сфері.