Учора ввечері Президент Румунії Траян Басеску завершив свій дводенний візит до України i відбув на батьківщину. Вже зараз відомі політичні експерти навперейми стверджують, що результатами візиту задоволені обидві сторони, а україно-румунські відносини надалі лише покращуватимуться. Та й Президент України Віктор Ющенко переконаний, що у двосторонніх відносинах обох держав останнім часом з'явився новий динамізм. I дійсно: головним протиріччям, яке існує між Україною i Румунією до сьогодні є акваторія острова Зміїний. Та схоже, що ця проблема вже вичерпується. Адже проблема не стільки у цьому клаптику суші, як у перспективних газових розробках суміжного Чорноморського шельфу. Про ймовірний вихід зі «зміїної ситуації» говорили давно (йдеться про утворення спільної нафтогазової корпорації, яка зайнялася б спільною розробкою перспективних родовищ). I фактично саме такий вихід нарешті запропоновано у ці дні.
Президент Віктор Ющенко відверто заявив під час зустрічі з румунським колегою, що Україна зацікавлена у створенні спільних з Румунією енергетичних проектів. Виявляється: ще кілька місяців тому нова влада запропонувала Румунії компромісне рішення про спільне використання природних ресурсів, розташованих у частині акваторії шельфу Чорного моря. Йдеться про ділянку площею 12 тис. кв. км., а самі проекти відтепер стануть предметом роботи спільної президентської комісії. Не дивно, що Траян Басеску лише «за» створення такого спільного українсько-румунського підприємства. Цікаво, що, на думку Ющенка, альтернативні енергетичні джерела потрібно шукати не лише у відновлювальних ресурсах, а й в інших сферах енергетики, зокрема ядерній. I тут не слід забувати, що Україна володіє значними запасами уранової руди. Не відкладаючи ці питання у довгу скриню, президенти одразу створили міждержавну комісію.
Пан Басеску запевнив, що Румунія як член НАТО «беззастережно підтримує» якнайшвидшу інтеграцію України до євроатлантичних структур, бо це створить необхідні сприятливі передумови для наступної інтеграції України в простір Європейського Союзу. А ще у присутності президентів міністри закордонних справ України i Румунії Борис Тарасюк та Міхай Резван Унгуряну підписали міжурядову угоду про пункти пропуску через українсько-румунський кордон.