Увечері другого лютого Луганськ здригнувся від жахливого вибуху, який пролунав у самому центрі змученого морозами міста. Як повідомляє прес-служба Головного управління МінНС України в Луганській області, вибух повністю зруйнував адміністративний будинок, який належав Донецькому спеціалізованому управлінню «Промзв'язокмонтаж»: уламки стін розлетілися в різні боки, дах, підкинутий догори вибуховою хвилею, накрив те, що лишилося від добротної двоповерхівки. О 18 годині 15 хвилин пожежні машини всіх підрозділів міста помчали на вулицю Перша Лінія обласного центру рятувати з-під завалів постраждалих. За попередніми даними, в момент вибуху в офісах могли працювати семеро людей, але сказати напевно, скільком із них вдалося вижити (і чи вижив хтось взагалі), міненесники могли тільки після закінчення пошукових робіт.
Чотирьох потерпілих (40-річного Ігоря Якуніна, 23-річного Олексія Датченка, 19-річну Інну Залізну та 37- річного Ігоря Кравченка) рятувальникам вдалося витягти з кам'яного полону за лічені хвилини. Ще трьох потерпілих, затиснутих між плитами (45-річну Тетяну Волончук, 47-річного Сергія Мірошниченка, 31-річного Сергія Звєздіна) звільняли з-під завалів протягом наступних трьох годин. Операція, за даними Центру пропаганди ГУ МНС України в Луганській області, була дуже небезпечною: будь-якої миті на трьох бранців зруйнованого будинку міг обвалитися дах, тому рятувальникам довелося чекати, поки кран зніме залишок покрівлі, що нависав. Зі слів врятованих стало відомо, що під руїнами залишилася 35-річна Наталя Сироватко. На жаль, коли жінку витягли з-під завалів, вона була вже мертва.
Тривожна звістка відразу ж поширилася містом. До місця трагедії з'їхалися родичі та друзі потерпілих, працівники служби газу, продовжували роботи рятувальники. Ніхто не чекав, що о першій ночі, майже через 7 годин після трагедії, станеться другий потужний вибух, який за мить розірве на шмаття невеликий приватний будинок. Постраждали не лише троє мешканців будинку, які були всередині, а й родичі і друзі потерпілих, співробітники міськгазу, рятувальники, які стояли, як здавалося, на безпечній відстані — 25 метрів від місця події. Дісталося й перехожим, які спостерігали за ліквідацією наслідків першого вибуху неподалік. Останній вибух забрав життя чотирьох людей, ще десять отримали поранення. Серед потерпілих — один співробітник МінНС, якого врятувала каска (якби не вона, уламок стіни зніс би людині голову). За повідомленням прес-служби Луганської ОДА, один співробітник газових служб вчора залишався під завалом.
На екстреній нараді, яку вчора провів голова Луганської обласної державної адміністрації Геннадій Москаль разом iз мером міста Євгеном Бурлаченком, журналісти дізналися, що причиною трагедії знову ж таки стали сильні морози, які пошкодили газопровід середнього тиску. Труби зруйнувалися через промерзання грунту на глибину до одного метра, і природний газ через грунт потрапив до підвалів будинків, а потім вибухнув. Тимчасово припинена подача газу на одну з котелень, що обслуговує центральну частину Луганська. Без тепла залишилися дві лікарні та частина житлових будинків.
За повідомленням прес-служби Луганської ОДА, відразу після наради Геннадій Москаль поїхав до обласної дитячої лікарні та міської лікарні №1, які залишилися без опалення. Для того, щоб пацієнти не мерзли, чекаючи на відновлення роботи котельні, голова ОДА розпорядився привезти до кожної лікарні 50 електрокамінів.
За розпорядженням «губернатора» Луганщини, протягом найближчих днів потерпілі від вибухів люди отримають по 2,5 тисячі гривень з обласного резервного фонду, родини загиблих — по 5 тисяч гривень, а Луганський міськвиконком отримає півмільйона гривень на ліквідацію наслідків аварії.