Oфіційна церемонія зустрічі Президента України Віктора Ющенка та Президента Румунії Траяна Басеску відбулася вчора опівдні у Маріїнському палаці. Після зустрічі у вузькому колі відбулися переговори делегацій двох держав під головуванням президентів. З українського боку участь у переговорах брали, зокрема, міністр закордонних справ Борис Тарасюк, міністр охорони навколишнього природного середовища Павло Ігнатенко, міністр промислової політики Володимир Шандра, міністр культури і туризму Ігор Ліховий, віце-прем'єр-міністр з гуманітарних питань В'ячеслав Кириленко, повідомила прес-служба Президента України.
Після переговорів вiдбулося підписали українсько-румунських документів. Протокол про створення спільної українсько-румунської президентської комісії підпиcали глави держав. Учора відбулося інавгураційне засідання цієї комісії. Угоду між Кабінетом Міністрів України та урядом Румунії про пункти пропуску через українсько-румунський державний кордон підписали міністри закордонних справ двох країн — Борис Тарасюк та Міхай Резван Унгуряну.
Румунська інформагенція «Медіафакс» повідомляє, що сьогодні Траян Басеску має зустрітися з Прем'єр-міністром України Юрієм Єхануровим та Головою Верховної Ради Володимиром Литвином. Потім Траян Басеску виступить перед студентами та викладачами Києво-Могилянськоїї академії з промовою про прогрес його країни в контексті її вступу до ЄС. На шляху на батьківщину Президент Басеску завітає до Чернівців та буде мати розмову з головою місцевої обладміністрації Миколою Ткачем та іншими офіційними особами про стан румунської меншини у Чернівецькій області та на Прикарпатті. Агенція зазначає, що новостворена спільна українсько-румунська президентська комісія має стати механізмом постійних двосторонніх консультацій з метою надати більшого прагматизму відносинам між двома сусідніми державами та зробити динамічнішою двосторонню економічну співпрацю. Ця комісія складатиметься з трьох комітетів: Європейської безпеки та співпраці, Євро-Атлантичного та регіонального (буде займатися питаннями співпраці в галузі культури, освіти, національних меншин та громадської інформації) та Комітету із захисту навколишнього середовища і поступального розвитку.