У київському парку імені Шевченка позавчора піротехніки знову влаштовували розкопки. Передували цьому звичайні «цивільні» справи комунальних служб, які під час проведення тут земляних робіт несподівано натрапили на артилерійський снаряд часів Великої Вітчизняної війни. Згодом на місце події виїхали рятувальники МінНС. Детально обстеживши небезпечну ділянку, піротехніки дістали із землі 24 снаряди калібру 75 мм. Пізніше їх відвезли на спеціальний полігон y село Підгірці, що в Обухівському районі Київської області, й там підірвали, повідомив прес-центр Головного управління МінНС у Києві.
Нагадаємо, що це не перша віха «бойового шляху» Шевченківського парку. У березні 2001 року, коли проводилася реконструкція парку, тут уже натрапляли на ті ж таки артилерійські снаряди. Тоді фахівці МінНС декілька днів детально обстежували територію парку. В результаті знайшли й знешкодили загалом близько 500 одиниць небезпечного «скарбу». Як показав досвід, повністю «промацати» землю в парку тоді так і не вдалося — небезпечні сюрпризи досі дають про себе знати.
Припускають, що під час війни на території теперішнього парку розміщувався цілий артилерійський склад. Тоді, по закінченні саперних робіт, реконструкцію довели до кінця і парк відкрили для відвідувачів. Проте останні події зароджують сумніви стосовно того, скільки вибухонебезпечних сюрпризів лишається в нас під ногами. Наразі саперні роботи в парку імені Шевченка завершено.
Олег СНІГУР.