П'ятеро постійних членів Ради Безпеки (США, Франція, Велика Британія, Росія та Китай) у ніч iз понеділка на вівторок погодилися винести на обговорення РБ ООН питання іранських ядерних програм. Одностайність п'ятірки викликає здивування, оскільки попередньо Росія та Китай ставилися до такого кроку негативно. Ймовірно, що іранське питання будуть розглядати не раніше березня, а рішення про розгляд справи органом ООН, який приймає обов'язкові до виконання міжнародною спільнотою резолюції, є останньою спробою «настрахати» Іран та змусити його задуматися над доцільністю протиставляти себе і свої інтереси решті світу. Згідно з прийнятою постановою, подання про розгляд справи Ірану Радою Безпеки ООН повинна зробити МАГАТЕ, яка до цього часу від імені ООН здійснювала контроль іранської ядерної програми.
Керівник іранської ядерної програми Голамреза Агазаде вчора заявив, що передача іранського ядерного досьє до РБ ООН не має правових підстав, повідомляє Бі-Бі-Сі. «Я все ще сподіваюся, що вихід із кризи може бути знайдений шляхом дипломатії», — додав він. Міністр закордонних справ Великої Британії Джек Стро вчора підтвердив, що Рада Безпеки не буде вдаватися до жодних активних дій до березня, коли має отримати від МАГАТЕ остаточний звіт щодо Ірану.
Вчора було оприлюднено результати опитування стосовно Ірану, що його провели спільно американська газета «Вашингтон пост» та телеканал новин «Ей-Бі-Сі Ньюс». 70 відсотків опитаних американців підтримують запровадження міжнародних санкцій проти Ірану, що змусило б цю країну, на їхню думку, відмовитися від планів виробництва власної атомної бомби. 42 відсотки респондентів підтримали б збройну інтервенцію США до Ірану та бомбардування іранських ядерних об'єктів.