Іванові лебеді житимуть!

Іванові лебеді житимуть!

На Буковині, батьківщині відомого українського актора та режисера Івана Миколайчука, є красива й зворушлива бувальщина про лебедів. Розповідають місцеві мешканці, що на озеро в селі Чортория Кіцманського району, де народився геній, того ж року, коли Іван Миколайчук помер, прилетіла сила-силенна білих лебедів. Із того часу вони стали тут постійними мешканцями. І буковинці називають їх Івановими.

Скiльки Білорусь не попереджай...

Скiльки Білорусь не попереджай...

Позавчора у Брюсселі міністри закордонних справ 25 країн-членів ЄС розмовляли про ситуацію у Білорусі, повідомляє польська інформагенція ПАП. ЄС закликав офіційний Мінськ провести чесні президентські вибори, які заплановані на 19 березня, та делікатно попередив про можливість запровадження санкцій проти Білорусі, якщо вибори не будуть відповідати демократичним стандартам. Йдеться передусім про можливу відмову видавати візи людям із найближчого оточення президента Олександра Лукашенка.

Іран викликають на ООНівський килим

Іран викликають на ООНівський килим

П'ятеро постійних членів Ради Безпеки (США, Франція, Велика Британія, Росія та Китай) у ніч iз понеділка на вівторок погодилися винести на обговорення РБ ООН питання іранських ядерних програм. Одностайність п'ятірки викликає здивування, оскільки попередньо Росія та Китай ставилися до такого кроку негативно. Ймовірно, що іранське питання будуть розглядати не раніше березня, а рішення про розгляд справи органом ООН, який приймає обов'язкові до виконання міжнародною спільнотою резолюції, є останньою спробою «настрахати» Іран та змусити його задуматися над доцільністю протиставляти себе і свої інтереси решті світу. Згідно з прийнятою постановою, подання про розгляд справи Ірану Радою Безпеки ООН повинна зробити МАГАТЕ, яка до цього часу від імені ООН здійснювала контроль іранської ядерної програми.

У страху очі великі

У страху очі великі

Як розповів «УМ» помічник начальника Головного управлiння МінНС в Автономній Республіці Крим Володимир Іванов, днями рятувальники знайшли більш ніж дві сотні мертвих птахів поблизу кримських сіл Ізобільне та Партеніт (15 кілометрів від Алушти). Але завдяки «посиленій роботі» інтернет-видань, 211 лисух (вид дикої качки), відправлених на експертизу до ветлабораторії, дивним чином трансформувались у триста (місцями чотириста) качок, які нібито зустріли свою смерть у курортному місті. Причому мас-медіа дружно стверджували, що пташки померли саме від підступного вірусу H5N1, тоді як рятувальники досі не отримали від ветеринарів результатів лабораторних досліджень. «Коли я їхав на роботу, по якомусь радіо передавали повідомлення про те, що пташиний грип захопив кримські курорти, — говорить Володимир Іванов. — Ну таке вже несуть, хоч би перевірили інформацію... До цього птахи гинули на подвір'ях кримчан у кількох районах, і ніхто не волав, що це курортна зона...»

«Мойсей». Друге пришестя

«Мойсей». Друге пришестя

«Мойсей», який з відомих причин десятиліттями нудився на маргінесі української літератури — ну не любила радянська влада твори про вождів, що готові вести свій народ із рабства, — сьогодні наче отримує борг від нащадків Каменяра. У 2001 році однойменну оперу поставили у Львівському оперному театрі імені Соломії Крушельницької. Прем'єра була приурочена до візиту Папи Римського Івана Павла ІІ, який не лише благословив виставу, а й підтримав її фінансово. Львівського «Мойсея» бачили та слухали в Івано-Франківську, Києві, Варшаві... Своїм же «Мойсеєм» Київ зрефлексував на не менш важливу й знакову подію: у 2006-му виповнюється 150 років із дня народження Івана Франка. Власне, з цієї дати і розпочав свою вітальну промову гуманітарний віце-прем'єр В'ячеслав Кириленко, який разом із міністром культури Ігорем Ліховим прийшов привітати Національну оперу з прем'єрою «Мойсея».

А поліс де?

А поліс де?

Такі перевірки стартували на початку цього тижня i потроху набирають обертів. Адже днями МВС надіслало всім начальникам обласних головуправлiнь міліції Автономної Республіки Крим, Києва та Севастополя розпорядження про порядок перевірок страхових полісів цивільної відповідальності у власників наземних транспортних засобів.

«Дахи їдуть» від людської недбалості

«Дахи їдуть» від людської недбалості

В італійській провінції Ломбардія чудом удалося уникнути трагедії, схожої на ту, яка сталася минулої суботи у польському місті Катовіце. У місті Новегро, передмісті Мілана, минулими вихідними обвалився дах великого торговельно-виставкового комплексу. Перекриття зали площею 2600 квадратних метрів не витримало великої кількості снігу, який назбирався на ньому. На щастя, це сталося в нічний час, коли у приміщенні нікого не було. Але вдень виставку електронної апаратури та інформаційного обладнання, яка експонувалася в залі, як правило, оглядали 400 —500 осіб.

Шевченко розмінований

Шевченко розмінований

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

У київському парку імені Шевченка позавчора піротехніки знову влаштовували розкопки. Передували цьому звичайні «цивільні» справи комунальних служб, які під час проведення тут земляних робіт несподівано натрапили на артилерійський снаряд часів Великої Вітчизняної війни. Згодом на місце події виїхали рятувальники МінНС. Детально обстеживши небезпечну ділянку, піротехніки дістали із землі 24 снаряди калібру 75 мм. Пізніше їх відвезли на спеціальний полігон y село Підгірці, що в Обухівському районі Київської області, й там підірвали, повідомив прес-центр Головного управління МінНС у Києві.

Ще одна «мобільна» революція

Ще одна «мобільна» революція

З такими закликами звертаються до абонентів невідомі організатори так званої мобільної революції. Мета протесту — скасування плати за з'єднання та зниження тарифів.
Такі акції протесту проводяться уже не вперше. Торік мобільна революція боролася за зменшення вартості розмов. Коли ж ціни і справді впали з 2 гривень за хвилину до 1 гривні (між «чужими» абонентами) і з 1 гривні до 50 копійок (між «своїми»), то організатори зарахували собі цей результат як наслідок мобільної революції. І все ж «гаряча проблема» лишилася — це плата за з'єднання, яка становить 27 копійок (однакова у «Київстару» і UMC). Гроші начебто невеликі, але при кожному з'єднанні набігає чималенька сума. Американському і європейському абоненту, наприклад, поняття «плата за з'єднання» взагалі невідоме.

Право на укол

Право на укол

Як розповів журналістам віце-прем'єр-міністр із гуманітарних питань В'ячеслав Кириленко, це передбачає перший блок проекту «Національного плану дій в інтересах народу України». Таку програму днями презентували в Кабінеті Міністрів. Крім того, медики планують, що вже цього року з'явиться реєстр лікарів України, затвердять «Етичний кодекс лікаря», створять Всеукраїнський центр охорони здоров'я матері і дитини, протягом 2007—2009 років будуть затверджені права пацієнта, а протягом 2010—2011 років усі відомчі медичні заклади перейдуть до комунальної власності і буде прийнятий Закон України «Про загальнообов'язкове державне соціальне медичне страхування».

НОВИНИ ПЛЮС

НОВИНИ ПЛЮС

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

Всі статті рубрики