Надзвичайна ситуація сталася у суботу в Києві — на ще не добудованій станції Київського метрополітену «Деміївська», що в Голосіївському районі, стався обвал, і у величезний котлован упав будівельний кран. Уникнути жертв удалося за щасливим збігом обставин — працівники саме пішли на обідню перерву. Як повідомляє «Кореспондент», через незрозумілі обставини 500-тонна стіна майбутнього тунелю метро розлетілася на частини, і в цю жахливу прірву впав кран разом із працівником. Вистрибнути з нахиленого підйомника чоловік не зміг, тому сховався в кутку кабіни, а вибратися із цього полону йому вдалося лише через півгодини. Травм він дивом не отримав, а кран тепер, повідомляє «Форум», демонтують на металолом — працювати на ньому небезпечно. Метробудівці лише розводять руками: подібних випадків не було за всю історію столичної підземки. Експерти ж з'ясовують причини того, що сталося. Вони не виключають , що здетонував снаряд часів війни, — минулого року їх тут знаходили кілька разів. Можливо, стався викид метану з підземної річки Либідь, яка протікає під станцією, передає «Magnolia-TV.com». Цими питаннями нині переймається спеціально створена комісія.
Як пояснив журналістам голова правління ВАТ «Київметробуд» Володимир Петренко, на момент аварії у котловані велися укріплення стін майбутньої станції метро. «Це був якийсь викид. Таке враження, що дамба спрацювала. Різкий розрив конструкції з понівеченим металом, перекрученим, неначе від вибуху бомби, — сказав пан Володимир. — Аварія сталась дуже швидко, буквально за 10 секунд». За словами Володимира Петренка, у нього немає претензій до проекту, повідомляє УНІАН. «Прорахунків у розробці конструкції не було, — наголосив голова правління «Київметробуду», — весь час на будівництві працювала спеціальна служба, яка веде спостереження за змінами у навколишньому середовищі, і ця служба не зафіксувала жодних змін».
Від аварії постраждала не тільки майбутня станція. Грунт, що обвалився, порвав усі комунікації, внаслідок чого мешканці Голосієва залишилися без води, каналізації, тепла, телефону і навіть кабельного телебачення. Щоправда, як повідомив «УМ» начальник управління житлово-комунального господарства Голосіївської райдержадміністрації Олександр Костюченко, подачу води у пошкодженому районі таки відновили на вихідних.
Відтепер на роботу діставатися голосіївцям деякий час буде не надто зручно: через аварію на три дні, з понеділка по середу, на проспекті 40-річчя Жовтня буде обмежено рух транспорту. Об'їздом перекритої ділянки послужить вулиця Голосіївська. Рух тролейбусів від станції метро «Либід-ська» до Одеської площі буде взагалі зупинено. Натомість будуть пущені автобусні маршрути.
Тим часом, за даними Київ Прес-Інформ, ВАТ «Київметробуд» обіцяє ліквідувати наслідки аварії упродовж півтора тижня, тобто орієнтовно до 8 лютого. Про це повідомив Володимир Петренко. «Ми продовжимо будівництво раніше, але ліквідація цієї ситуації, демонтаж крана займе півтора тижня», — відзначив він. Відвідати місце НП під час виїзної робочої наради, до речі, вчора планував і київський міський голова Олександр Омельченко.