Наслідки аварії на тепломережі в Алчевську, яка сталася 22 січня, намагаються подолати фахівці з усієї України. За розпорядженням Прем'єр-міністра Юрія Єханурова, туди прибувають додаткові ремонтні бригади зі спецтехнікою. На місці працює 3,6 тисячі фахівців, із них майже тисяча залізничників, роботи ведуться практично біля кожного двору. Саме завдяки допомозі з регіонів, стверджує провiдник МінНС Віктор Балога, цілком можливо ліквідувати наслідки аварії теплотраси до 8 лютого — набагато швидше, ніж прогнозувалося до цього.
Утім, за повідомленням прес-служби МінНС, місто досі залишається холодним: учора в Алчевську залишалося без теплопостачання 493 житлових будинків (живе близько 60 тисяч людей), 16 дошкільних закладів, 14 шкіл і 9 медичних установ. До 15 пунктів обігріву, які розгорнули рятувальники, протягом останніх днів звернулися більше тисячі городян. Надходить до алчевців і допомога від політиків: зокрема, «Наша Україна» виділила по мільйону гривень постраждалим від холоду в Алчевську та Грузії із коштів, які надійшли на рахунок громадської організації під час Помаранчевої революції. А фракція «Відродження» виділила кошти для «теплого» відпочинку 150 дітей з Алчевська — малюки з малозабезпечених і соціально незахищених родин поїдуть до санаторіїв Луганщини.
Тим часом МОЗ виділив для потреб Алчевська санітарний автомобіль, ліки та медичне обладнання. За повідомленням прес-служби міністерства, до міста, яке найбільше постраждало від «морозної атаки», літаком доправили кардіомонітор, кардіограф та спеціальне обладнання для контролю за серцевою діяльністю. Міністр охорони здоров'я Юрій Поляченко привіз до пологового будинку реанімаційне обладнання, спеціальні дитячі бокси для новонароджених з обігрівом та апаратуру для дихання.
Нагадаємо, що внаслідок аварії теплоцентралі в Алчевську без опалення залишилися не лише житлові будинки, а й декілька закладів охорони здоров'я: базова станція швидкої допомоги, станція переливання крові, стоматологічна і фізіотерапевтична поліклініки. Пацієнтів рятує те, що більшість лікарень міста (пологовий будинок, дитяча лікарня, туберкульозний диспансер тощо) мають автономне опалення і сьогодні працюють у нормальному режимі. Через те що в лікарняних палатах зараз набагато тепліше, ніж у квартирах Алчевська, люди не хочуть виписуватися додому, особливо ж переживають за здоров'я своїх дітей породіллі. З огляду на це, Юрій Поляченко зауважив, що молодих матерів iз малюками можна буде виписувати тільки тоді, коли батареї у їхніх домівках знову стануть гарячими.
ДО РЕЧІ
Учора о 15 годині дня Президент України Віктор Ющенко вже був у Алчевську. Разом із главою держави прилетіли перший віце-прем'єр Станіслав Сташевський, заступник голови секретаріату Анатолій Матвієнко, генеральний директор «Укрзалізниці» Василь Гладких. Перший об'єкт президентської «екскурсії» — знаменита котельня, де й сталася аварія. Поки місцеве керівництво виправдовувалося перед главою держави, на вулицях міста зібрався великий натовп — люди дуже сподівалися поспілкуватися з Президентом. І саме від Ющенка городяни чекали рішучих кроків із наведення ладу в місті. Бо мер Алчевська Микола Кириченко перед приїздом глави держави раптово захворів і ліг у лікарню. Хоча буквально напередодні провів, так би мовити, упереджувальну сесію міськради, де не дозволив вирішити питання про своє зняття з посади, повідомив наш власкор у Луганській області Михайло Бублик.