Пам'ять
До двадцятої річниці чорнобильської катастрофи у Києві відкриють першу чергу Меморіального комплексу пам'яті жертв аварії. Як передає УНІАН, повністю комплекс буде завершено до двадцять першої річниці трагедії. Розпорядження щодо будівництва та фінансування комплексу мер столиці Олександр Омельченко пообіцяв підписати найближчими днями. За словами автора проекту, народного архітектора України Миколи Жарикова, комплекс відкриє новозбудована церква, від якої люди спускатимуться на нижню терасу, до музею та «кола пам'яті», яке символізує так звану 30-кілометрову зону (там встановлять камені з назвами населених пунктів і кількістю загиблих). У комплекс увійде також дзвіниця і символічний курган-могила, у якій, можливо, перепоховають одного з перших загиблих пожежникiв-рятувальників на ЧАЕС. Далі розташується площа і Стіна пам'яті, куди люди зможуть приходити після богослужіння 26 квітня зі свічками.
Культура
Шість з половиною мільйонів гривень виділила столична влада на створення Київської малої опери, яка розміститься у Клубі трамвайників на Лук'янівці. Про це журналістам розповів Київський міський голова Олександр Омельченко.
Будинок, побудований у стилі українського бароко, має гарну акустику — до 1917 року в ньому розміщувалася Народна опера. Деякий час потому там працювала бібліотека, а згодом будинок був переданий трамвайникам. Враховуючи історичну цінність будинку, мер столиці доручив розробити технічне завдання на проектне будівництво Малої опери і нагадав, що, за законом, у цій будівлі не можна нічого руйнувати.
Медицина
Невдовзі на вулиці Зоологічній з'явиться столичний Будинок медиків — відповідне розпорядження підписав мер Києва Олександр Омельченко. «У нас є Будинок учителя, архітекторів, а тут буде Будинок медиків», — зауважив Сан Санич під час виїзного засідання КМДА, додавши, що архітектори й інвестор мають затвердити проектну документацію вже до 1 липня, а максимум через рік відкрити Будинок медиків. Сучасна споруда з бібліотекою та конференц-залами виросте на місці офтальмологічного корпусу Київської міської клінічної лікарні імені Калініна (вул. Зоологічна, 3) — старий корпус реконструюють відповідно до європейських стандартів. Крім того, на території цієї ж клінічної лікарні планують створити міський Центр діагностики з найсучаснішим лазерним обладнанням і «завод крові», який, за словами інвестора, зможе переробляти близько 100 тонн крові на рік.