Завтра 1,3-мільярдний Китай святкує свій традиційний місячний Новий рік. Китайці проводжають рік Півня і зустрічають рік Собаки. Відзначення цього свята має міцне коріння в китайських традиціях. Китайці, як і європейці, фундаментально готуються до свята — роблять велетенську кількість покупок та прибирають домівки й вулиці. Відмінність така, що мешканці «піднебесної» вміють святкувати без вживання велетенських кількостей алкоголю, як це роблять у нас. Вони надають великого значення колористиці. Домінуючим є червоний колір, в який китайці фарбують фрамуги дверей і рами вікон. Більшість прикрас також у цьому кольорі, оскільки вважається, що червоне відганяє духів.
Під час святкування танцюють характерний танець Лева. Обов'язковим елементом святкування Нового року є Свято ліхтариків. Тисячі лампадок та ліхтариків прикрашають вулиці міст і сіл. Не варто зайвий раз нагадувати, що вони також червоного кольору. А роль ялинки виконує цитрусове деревце Кумкуат. Цього року після 12 років заборони знову дозволили влаштовувати приватні феєрверки. Ліцензію на їхнiй продаж у місті отримали 2100 магазинів, повідомляє китайська агенція «Сіньхуа». Тож завтра в столиці Китаю буде дуже гучно.
Зустріч Нового року в Китаї є родинним святом, під час якого сім'я обов'язково збирається разом. У зв'язку з цим в аеропортах, на вокзалах, та автостанціях діється щось неймовірне. Вагони потягів «напаковані» людьми, немов бочка оселедцями. Не рятує навіть те, що на цей святковий сезон введено 8400 додаткових авіарейсів та сотні додаткових потягів. Лише в Пекіні працюють 1087 залізничних кас (на чверть більше у порівнянні з попереднім новорічним сезоном), але черги від цього не стали меншими. Варто зазначити, що китайці гуляють із розмахом — святковий сезон триває п'ять тижнів.