Учора в Римі вийшла друком перша енцикліка нового Папи Римського Бенедикта XVI. Папські енцикліки є формою звернення римських першосвященників до всіх вірних Католицької церкви і в них містяться засадничі настанови. Зазвичай енцикліки присвячені різним питанням католицької доктрини, моралі чи дисципліни. Ці традиційні послання Папи Римського допомагають вченим-теологам зрозуміти, як і про що мислить понтифік і в якому напрямку буде розвиватися Католицька церква. Іван Павло ІІ впродовж свого понтифікату написав 14 енциклік.
Перша енцикліка обраного у квітні минулого року Папи Бенедикта XVI має назву Deus Caritas Est — «Бог є любов» і присвячена любові. Це послання було написане понтифіком ще минулого року, але його друк затримався у зв'язку з проблемами перекладу на різні мови світу, повідомляє Бі-Бі-Сі. Книга з'явилася друком німецькою (рідною мовою Папи), латинською, англійською, французькою, італійською, іспанською та португальською мовами. На цьому тижні один мільйон примірників енцикліки буде розповсюджено у вигляді додатку до одного з найпопулярніших католицьких журналів Італії. Впродовж останнього часу Бенедикт XVI неодноразово давав зрозуміти, що в сучасному світі зміст поняття «любов» спотворено. В своєму зверненнi Папа робить чіткий розподіл між людським та божественним, фізичною любов'ю між чоловіком і жінкою та ідеалізованою безкорисною любов'ю. Він також пояснює, як любов пов'язана з християнською благодійністю, зокрема наданням допомоги бідним, особливо в країнах, що розвиваються.
Упродовж тижня перед виданням енцикліки Ватикан та особисто Папа Бенедикт XVI стали героями гучного скандалу в італійських та світових ЗМІ. Їх звинувачують в «отриманні прибутків від проголошення слова Божого». Ватикан оголосив, що буде отримувати відсотки за авторські права не лише за книги з енцикліками, але навіть за друк звичайних промов Папи та використання у ЗМІ будь-яких цитат з його промов і письмових текстів. Наприклад, Ватикану перераховуватимуть п'ять відсотків вартості від кожної проданої книги з енциклікою та три відсотки вартості книги із зібранням промов понтифіка. До цього часу лише видавці великих творів Папи платили відсотки за авторські права. А відтепер бюджет Ватикану поповнюватиметься навіть за друк коротеньких папських текстів. Таке рішення нового понтифіка було засуджене навіть у середовищі католицького духовенства. Не кажучи вже про звичайних віруючих, видавців і друкованих ЗМІ. Щоденна преса може розраховувати на звільнення від оплати авторських прав, але лише за умови, що отримає згоду Ватикану на конкретну публікацію. Найбільш обурливим є те, що «цінними» стають слова не лише нового Папи. Оплату авторських прав потрібно здійснювати також за все, що було сказано та видрукувано у Ватикані впродовж останніх 50 років, тобто за часів понтифікатів Івана Павла ІІ, Івана Павла І, Павла VI, Івана XXIII i Пія XII (за останні два роки його понтифікату). Що не кажіть, а різниця між «слов'янським» Папою Іваном Павлом ІІ і «німецьким» Папою Бенедиктом XVI стає помітною неозброєним оком. І гаманцем.