Цього року під час весняного призову до лав Збройних сил підуть служити ще менше юнаків, ніж восени. Адже Головнокомандувач ЗСУ Віктор Ющенко вже підписав відповідний указ, згідно з яким на строкову військову службу в березні-травні потраплять 30 795 призовників. Це на 10 тисяч юнаків менше, ніж восени 2005-го.
Так, переважна більшість призовників (21 тисяча) служитимуть у Збройних силах, близько півсотні — в СБУ, дві з половиною тисячі — у Держприкордонній службі i понад шість тисяч — у Внутрішніх військах МВС. Натомість ті, хто відслужив своє, мають піти «на дембель» цієї весни.
Але далеко не всі «діди» бажають залишати військову службу. Багато хто лишається на понадстрокову службу за контрактом. Як повідомили «УМ» у прес-службі Міноборони, яскравим прикладом є ситуація в окремій бригаді берегової оборони Військово-Морських сил. Днями більше половини (!) потенційних «дембелів» бригади висловили бажання продовжити службу в з'єднанні на контрактній основі.
Звісно, попередньо були пропозиції від командирів, але такі розмови офіцери проводили лише з тими, хто успішно оволодів військовою справою за фахом, показав добрі особисті показники у стройовій, фізичній та бойовій підготовці. До того ж, такі моряки флоту потрібні ще й тому, що йдеться про «дипломників», тобто їх призвали на службу після отримання вищої освіти. Оскільки рік тому для цієї категорії президентським указом було встановлено
9-місячний термін служби, «дембельнутися» вони мали саме у ці зимові дні. Але тепер стануть справжніми військовими. До речі, ця бригада берегової оборони ВМС теж бере участь в експерименті щодо стовідсоткового комплектування контрактниками.
А ТИМ ЧАСОМ
Міністр оборони Анатолій Гриценко вважає, що минулий рік був успішним для очолюваного ним відомства. Підбиваючи підсумки року на нараді з керівним складом оборонного відомства та Генштабу ЗСУ, він заявив, що «Міноборони — єдине відомство, яке у минулому році спромоглося розробити Державну програму розвитку Збройних сил на 2006-2011 роки і затвердити її на всіх рівнях». Крім цього, на підприємствах військового відомства збільшився обсяг виробництва, чимало з них переведено в категорію прибуткових. А ще, незважаючи на збільшення вартості житла в Україні, військовим вдалося побудувати 6,5 тисячі квартир (це втричі більше, ніж у 2004 році). Але міністр Гриценко на цьому не збирається зупинятися i каже, що надалі «Міноборони та Генштаб мають працювати, як добрий швейцарський годинник».