В одному з районів Красного Луча згорів триповерховий двопід'їзний житловий будинок. Повідомлення про пожежу на вулиці Вахтангова надійшло пізно ввечері в понеділок. Коли пожежники прибули на місце, годинник показував одинадцяту; на той момент вогнем була охоплена лише одна квартира на третьому поверсі. Однак ситуація ускладнювалася сильним вітром, а також тією обставиною, що перекриття в старій будівлі зроблені були за технологією сімдесятирічної давнини — з дерева. На щастя, задимлення приміщень ще не було сильним, і пожежники-рятувальники в першу чергу подбали, аби евакуювати дiтей. 16 чоловік, у тому числі двох дітей, вони вивели без проблем, а двох інвалідів довелося виносити на руках.
Дерево, яке за стільки десятків років висохло, горіло майже зі швидкістю пороху. По перекриттях вогонь розповсюдився по всій будівлі. Вогнеборці намагалися врятувати її цілу ніч — з 11-ї вечора до сьомої ранку, однак стихія перемогла. Як наслідок, дах і практично весь третій поверх вигоріли вщент, а перекриття між третім та другим поверхами обвалилося від величезної кількості застосованої для гасіння води. Мешканці залишилися без даху над головою. Тимчасово турботу про них взяв на себе Краснолуцький холодокомбінат, на чиєму балансі знаходиться згорілий будинок. Людей розмістили в адміністративно-побутовому корпусі підприємства, забезпечили гарячою їжею.
Кинулися з'ясовувати першопричину пожежі, і тут виявилося, що мешканець злощасної квартири зник у невідомому напрямку. Приблизну картину того, що сталося, допомогли намалювати сусіди. За їхніми словами, винуватець ніде не працював і помічений був у зловживанні міцними напоями. Квартири в будинку опалювали вугіллям, кожну окремо, але на Донбасі далеко не кожен може забезпечити себе «чорним золотом» на зиму. Головний погорілець уже точно не міг: якщо сякі-такі гроші в нього й з'являлися, він їх витрачав на внутрішній обігрів тіла. А зовнішній йому забезпечував електричний пристрій із відкритою спіраллю. У вечір напередодні пожежі сусіди чули за стіною звуки бійки; очевидно, електрообiгрiвач від необережного руху «співрозмовників» перекинувся, розпечена спіраль впала на дерев'яну підлогу або якусь ганчірку...
Можливо, коли бідолаху знайдуть, він зможе спростувати дану версію і представити іншу. Однак проблема й без його свідчень вимальовується доволі серйозна. Як повідомив заступник головного пожежного управлiння Луганщини Ігор Гундар, лише за жовтень і першу декаду листопада в області через неправильне користування електрообігрівачами сталося 363 пожежі. Загинула 31 людина. Ігор Іванович не уточнював, яка система опалення існувала в тих помешканнях, однак можна припустити, що в більшості вона — централізована, і електрику люди використовували через холодні батареї. А це вже — явище соціальне.