«Ми маємо продемонструвати суспільству, що для нас є цінності, вищі за передвиборчі баталії. Давайте разом відзначимо День Злуки, дамо сигнал суспільству, що українці вміють робити уроки з власної історії», — такий заклик напередодні чергової річниці об'єднання Захiдно-Української Народної Республiки та Української Народної Республiки Президент Віктор Ющенко адресував усім політичним силам. Символічного — бо ж день такий — об'єднання від політиків «помаранчевого спектра» сподівалися 22 січня і їхні виборці. Однак склалося не зовсім так, як гадалося. Бо ніяких «офіційних» «актів соборності» й навіть меморандумів Тимошенко і Ющенко цього дня не підписували й не укладали, зате справді були разом. Юлія Володимирівна, як і Володимир Литвин, Юрій Єхануров, Олександр Омельченко та багато інших високо- й не дуже посадових політиків прийшла покласти квіти до пам'ятника Тарасові Шевченку і Михайлу Грушевському та відсвяткувати День Соборності у колишньому будинку Центральної Ради УНР — нині Будинку вчителя. «Я прийшла сюди, щоб показати єдність, — сказала Юлія Тимошенко. — Президент закликав усіх до соборності заради України, і я відгукнулась на його запрошення». Шкода, не було поруч баби Параски, коли Юля з Ющенком обнімалися й розціловувалися — ото пораділа б «символ революції»!
Вшанувавши великого Кобзаря та «по-справжньому» першого Президента України, Президент нинішній, Голова Верховної Ради, Прем'єр-міністр й численні міністри, депутати й «просто» політики вирушили грітися, бо хоча Будинок учителя й славиться своїм не надто добрим опаленням, після 25-градусного морозу декому навіть стало спекотно. А може, рiч зовсім і не в батареях, а в теплій атмосфері? Бо, мабуть, для більшості (хоча хотілося б вірити, що для всіх) політичних діячів, які 22 січня сиділи в актовій залі будинку, де колись засідала Центральна Рада, слово «єдність» того дня й справді було більше, ніж просто словом...
«Я всіх закликаю у цей святий для України день по-іншому поставитися до тих речей, які ще декілька днів тому для нас були причиною розбрату», — казав Президент. І знову звертався до всіх політичних сил — із закликом «забезпечити політичну стабільність», якої «сьогодні так бракує Україні, адже дехто, очевидно, вдається до логіки: чим брудніше ми підійдемо до виборів в парламент України 2006 року, тим хтось більше отримає дешевих голосів».
Зокрема, Віктор Ющенко відповів на закиди в тому, що нібито «тисне» на Верховну Раду. «Ніхто нікому ультиматумів не виставляє, і як Президент України хочу сказати лише одне: в парламент я можу прийти тільки тоді, коли парламент досягне результату від нашого політичного діалогу». За словами глави держави, вони зі спікером Литвином «до ночі» обговорювали ту «дорожню карту», яку пропонував Голова ВР, аби парламент і уряд «подали один одному руки». Адже «це не їм потрібно, а нації». В.Ю. ще раз наголосив, що «любов до України треба стверджувати не лише на Майдані, але й у маленьких викликах, таких як «газове протистояння чи проблематика використання навігаційних споруд, зокрема, маяків». «Мені соромно за деяких політиків, які себе ведуть так «брудно» у цій темі», — зізнався Президент, зірвавши в залі бурхливі оплески. Щоправда, «сектор» Юлії Тимошенко (лідерка БЮТ прийшла в оточенні своїх соратників) не аплодував...
«Не топчіть Україну, дайте, хай вона стане ще на один сантиметр зі своїх колін», — умовляв Ющенко. І сказав про свiй намiр уже наступного дня, тобто 23 січня підписати указ, спрямований на забезпечення демократичних стандартів у ході проведення виборів до Верховної Ради. Зі свого боку глава держави пообіцяв «зробити все, щоб ці вибори стали першими демократичними виборами в український парламент».
...По завершенні урочистостей високоповажні гості роз'їхалися в різні боки.