Невідомі здійснили три замахи на системи газо- та електропостачання Грузії й Вірменії. У результаті ці дві країни залишилися без газу, а Грузія — ще й без електричного струму. Саботажники спочатку о 2.52 ночі за місцевим часом висадили в повітря високо в горах, приблизно за 30 кілометрів на південь від столиці Північної Осетії — Владикавказу, головну газову магістраль, якою «блакитне паливо» з Росії поставляється до Грузії та Вірменії. Другим вибухом о 3.15 ночі було знищено резервну лінію газопостачання, в результаті чого Грузія й Вірменія залишилися повністю без газу. В обох випадках було використано вибухові пристрої, сила яких еквівалентна 700-800 грамів тротилу. Об 11.50 за місцевим часом третім вибухом на території Карачаєво-Черкесії було пошкоджено одну з опор лінії електропостачання Грузії з території Росії.
Президент Грузії Михаїл Саакашвілі назвав ці події «актом саботажу» проти енергетичної системи його країни. «Я вважаю, що світ повинен пробудитися і відреагувати на таку поведінку. Вчора була Україна. Сьогодні — Грузія. Завтра може бути будь-яке інше місце, куди Росія продає газ та електроенергію. Пояснення, які ми отримали від Росії, — абсолютно неадекватні та суперечливі... Грузія стала мішенню серйозного саботажу з боку Російської Федерації», — заявив президент Грузії. Дуже різко на акти саботажу висловилися й провідні російські політики та урядовці. Росіяни визнали замахи на лінії енергопостачання терористичними актами, але одночасно охарактеризували всі заяви грузинської сторони істеричними. «Якщо Тбілісі хоче безповоротно зіпсувати відносини з Росією, то, певне, там передбачили всі наслідки такої політики», — йдеться в заяві МЗС Росії. «Газпром» звинуватив Грузію у «політизації» цієї справи.
Грузія, яка повністю залежить від поставок російського газу, негайно після актів саботажу звернулася по допомогу до Азербайджану та розпочала переговори з Іраном. Недобір електричного струму грузинський уряд компенсує аварійними поставками електроенергії з Туреччини. Вчора у школах Грузії були відмінені заняття, більшість будинків не опалювалася, зупинилися підприємства. Ситуація ще трагічніша з огляду на морози. В горах навіть до -20 градусів. За словами прем'єр-міністра Росії Михайла Фрадкова, ремонт пошкодженого газопроводу «Моздок—Тбілісі» триватиме приблизно тиждень. Наразі «Газпром» збільшив поставки газу до Азербайджану, звідки він транспортується до Грузії. Вірменія ж надалі залишається без «блакитного палива».
З 1 січня Грузія платить Росії по 110 доларів за кожні тисячу кубів газу, але «Газпром» давно домагався і продовжує наполягати на продажу йому грузинської газотранспортної системи, з чим офіційний Тбілісі рішуче не погоджується.