Учора Державна виборча комісія Португалії після підрахунку більш ніж 99 відсотків голосів, поданих минулої неділі на президентських виборах у цій країні, оголосила, що перемогу здобув висуванець правоцентристських сил Анібал Каваку Сілва. Він набрав 50,59 відсотка голосів, і, таким чином, відпадає потреба у проведенні другого туру. Невраховані незначнi відсотки голосів, які мають надійти із заморських територій та виборчих дільниць в інших країнах, уже не вплинуть на остаточний результат. Головний суперник Сілви, соціалістичний політик і поет Мануель Алегро, який виступав як незалежний кандидат, заручився підтримкою 20,72 відсотка португальських виборців. На третьому місці з 14,24 відсотка — 81-річний Маріо Соареш, колишній президент Португалії, який перебрав у свої руки державне кермо в 70-х роках після так званої революції гвоздик — мирного повалення військової диктатури. На виборчі дільниці прийшли 62,6 відсотка з дев'яти мільйонів португальців із правом голосу.
Соареш, який був офіційним кандидатом від правлячої Соціалістичної партії, першим визнав свою поразку та поздоровив переможця. Наступним поспішив із вітаннями чинний соціалістичний прем'єр-міністр Португалії Жозеф Сократес, який запевнив новообраного президента у своєму бажанні налагодити з ним тісну співпрацю, особливо в галузі економіки та подолання безробіття, рівень якого є найвищим за останні 18 років. Сам Сілва напередодні голосування пообіцяв у разі перемоги не розпускати парламент і співпрацювати із соціалістичним урядом, сформованим минулого року в результаті переконливої перемоги на парламентських виборах лівих. Відразу після перемоги Каваку Сілва заявив: «Я хочу бути і буду президентом усіх португальців незалежно від їхніх політичних переконань».
66-річний Каваку Сілва є професором економіки. Впродовж 1985—1995 років очолюваний ним уряд зробив дуже багато для економічного прогресу Португалії, найбіднішої з усіх країн Західної Європи. Сілва став першим представником правого табору на посаді президента Португалії з часу повалення 1974 року військової диктатури. Він змінить на цьому посту соціаліста Жорже Сампаю, який уже відбув у 1996—2000 та 2001—2006 роках дві президентські каденції і на цих виборах не мав права виставляти свою кандидатуру втретє. Посада президента Португалії має скоріше церемоніальний характер, але він усе ж має право призначати прем'єр-міністра та розпускати парламент.