Резонансна справа Гонгадзе знову не розглядалася у суді по суті. Більшу частину часу вчора було витрачено на розгляд клопотання представників Генпрокуратури про переведення розгляду справи з відкритого режиму в закритий, оскільки через присутність ЗМІ може бути «порушена процедура допиту свідків, а також розголошені відомості, що становлять державну таємницю». На цьому наполягав i адвокат обвинуваченого Миколи Протасова, бо його підзахисний нібито «хворобливо реагує на відеозапис та намагання представників ЗМІ отримати інтерв'ю». Нагадаємо, що саме Протасова під час минулого судового засідання 9 січня забрала «швидка» з діагнозом — гіпертонічний криз, погано йому стало одразу після того, як преса ледь не штурмом прорвала шеренги конвою i вже не покинула зали засідань.
Отже i цього разу, знову, кілька годин розглядали не саму справу, а черговий варіант усунення із судової зали преси та громадськості.
I це таки відбулося: попросивши представників ЗМІ у коридор, бо у судовій залі №1 не виявилося дорадчої кімнати, судді порадились i ... назад пресу вже не пустили. Апеляційний суд Києва частково задовольнив клопотання адвокатів обвинуваченого у вбивстві Георгія Гонгадзе Миколи Протасова та представників Генпрокуратури (яке рідкісне взаємопорозуміння між сторонами обвинувачення i захисту!) щодо закритого режиму слухання справи.
Щоправда, за словами голови колегії суддів Ірини Григор'євої, згідно зі ст. 20 Кримінально-процесуального кодексу журналісти не можуть бути присутні на засіданні під час допиту підсудних та свідків, які можуть давати інформацію, що становить державну таємницю, а також при дослідженні деяких матеріалів справи, де може бути така інформація. Панi суддя заборонила фото- та відеозйомку судового процесу, оскільки, за словами суддів, це порушує права учасників процесу, і зйомка має проводитися лише за їхньої згоди.
«Частковість» такого рішення закритої Феміди пояснююється тим, що суд зобов'язався інформувати журналістів про хід судового процесу. Яким буде таке «інформування», можна лише здогадуватися. ЗМI пускатимуть лише на окремi процеси, та й то лише з ручкою i блокнотом. I нiякої апаратури. Об'єктивну інформацію відтепер журналісти зможуть отримати хіба що від рідних вбитого колеги — Лесі та Мирослави Гонгадзе та їхніх адвокатів. До речі, адвокат Андрій Федур уже заявив, що братиме на кожен процес із собою відеокамеру i ніхто не має права йому це заборонити. Натомість суд погрожує кримінальною відповідальністю за розголошення.
Подробиці — в наступному номері «УМ».